Domů » Bleskovky » Vyrobeno v ČR: Google Play dostává novou sekci pro tuzemské aplikace a hry

Vyrobeno v ČR: Google Play dostává novou sekci pro tuzemské aplikace a hry

Vyhledávání lokálních aplikací v obchodě Google Play bude zase o něco snazší, dostává totiž novou sekci Vyrobeno v České republice, v níž jak z názvu vyplývá, najdete aplikace a hry tuzemských vývojářů.

K nim se dostanete pomocí tohoto odkazu nebo kliknutím na proužek ve spodní třetině hlavní stránky obchodu Google Play. Prozatím se zde nachází necelé tři desítky aplikací, bude tedy zřejmě nutné vyčkat, až Google tuzemské aplikace do příslušné kategorie zařadí. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. „bude tedy zřejmě nutné vyčkat, až ostatní vývojáři přidají do svých aplikací a her informaci o zemi původu.“

    Takovou kolonku v Play Store Developer Console nevidím. Podle názvu kategorie „Czech Apps Worth Getting“ a taky zatím obsažených položek to spíš vypadá, že to vybírá někdo z Googlu a vývojář to neovlivní…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).