Domů » Články » Vypínač Switch Pro od Domotronu přemění vaši domácnost na chytrou

Vypínač Switch Pro od Domotronu přemění vaši domácnost na chytrou

Česko-slovenská společnost Domotron u příležitosti dnešního Black Friday a překonání více než 100 % cílové částky nedávno spuštěné Indiegogo kampaně dočasně snižuje ceny balíčků a přidává zcela nový smart vypínač Switch Pro. Ten dokáže změnit jakékoliv osvětlení či žaluzie na inteligentní. Nové balíčky s Domotron Hub i bez něj jsou již dostupné na Indiegogo za výrazně nižší ceny než dosud.

Společnost Domotron se u příležitosti překvapivě rychlého překonání stanovené cílové částky v kampani na Indiegogo a dnešního Černého pátku (Black Friday) rozhodla uvést do života zcela nový vypínač Domotron Switch Pro a zároveň snížit ceny celého systému.

„Jen před pár dny jsme přišli na trh s produktem, který díky AI přemění ‚kvazi chytré domácnosti‘ na skutečné smart homes. Úspěch se dostavil okamžitě, nasbírali jsme za týden 30 tisíc dolarů a splnili cíl. Našim dalším krokem je představení vypínače, který nejen logicky rozšíří celý náš ekosystém, ale pro mnoho lidí se může stát jejich úplně prvním smart zařízením v domácnosti,“ řekl Alex Janušek, CEO společnosti Domotron.

Chytřejší domácnost díky jedinému vypínači

Nový vypínač je unikátní tím, že se instaluje místo klasického vypínače, který v domácnosti ovládá osvětlení, žaluzie či cokoliv na elektrickou energii (garážová vrata, závěsy, střešní okno, klimatizaci …). Domotron Switch Pro je tak dokonalé řešení pro všechny, kteří nemají doma chytré osvětlení, včetně všech designových svítidel se specifickými zdroji světla. Switch Pro dokáže proměnit i obyčejná garážová vrata na smart prvek v domácnosti. Nedělá mu problém prakticky nic.

Domotron Switch Pro

Domotron Switch Pro dokáže fungovat i bez centrálního systému/hubu. Ve vypínači jsou totiž všechny důležité prvky, včetně citlivých senzorů (měření vlhkosti, okolního světla, kvality vzduchu, teploty a přítomnost uživatele v místnosti) a Wi-Fi modulu. Pomocí něj lze vypínač připojit k aplikaci Domotron App (dostupná pro Android i iOS) a z pohodlí gauče tak sledovat teplotu například v dětském pokoji, nebo zhasnout dětem světlo. Na vzdálené ovládání i z opačné strany světa je však nutné mít i Domotron Hub připojitelný k internetu.

DOMOTRON Indiegogo Video

 

Právě integrace všech neinteligentních prvků domácnosti do systému Domotron s umělou inteligencí je tou největší výhodou nového vypínače Switch Pro. Systém Domotron je totiž vybaven osobním asistentem s umělou inteligencí, který komunikuje s uživatelem prostřednictvím jednoduchého rozhraní. Díky tomu mění jinak podrobné technické nastavení na snadno pochopitelné otázky a navíc přizpůsobuje tempo návrhů podle míry, jakou si uživatel adaptuje automatizace.

Domotron na automatické fungování domácích technologií, jako například nastavení žaluzií či úpravu intenzity osvětlení, využívá i údaje o počasí specifické pro danou polohu (včetně aktuální oblačnosti) nebo astronomické údaje (východ a západ slunce, fáze Měsíce). Zároveň využívá i tzv. GeoFence, který uživatelům umožňuje navázat zapnutí světel nebo otevření garážových vrat na jejich aktuální vzdálenost od domova.

Domotron Switch Pro 6

Systém Domotron včetně nového vypínače Switch Pro, je možné si už nyní objednat přes crowdfundingovou platformu Indiegogo se slevou více než 50 % z konečné prodejní ceny. Jeden vypínač Switch Pro přitom stojí jen 99 dolarů (přibližně 2 300 Kč), a stejnou částku nyní stojí i systém Domotron Hub s umělou inteligencí či bezdrátový vypínač Switch Air.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments