Domů » Bleskovky » Vydrží iPhone 6 a 6 Plus pád na dlažbu? Podívejte se na první crashtesty

Vydrží iPhone 6 a 6 Plus pád na dlažbu? Podívejte se na první crashtesty

Dnes se začala prodávat nová generace telefonů iPhone s číslovkou 6. V devíti státech se před Apple Story tísnily stovky lidí, kteří začali vytvářet fronty již před několika dny; někteří dokonce přišli ještě před samotným představením nových jablečných telefonů.

  

Kromě skutečných zájemců se v řadách lidí objevovala velká spousta překupníků a také zástupci redakcí technických magazínů (včetně našeho úspěšného šéfredaktora), kteří chtějí podrobit nové přístroje důkladným testům. Mezi nimi byl i redaktor serveru Phonebuff, který se rozhodl otestovat iPhone 6 i iPhone 6 Plus na odolnost vůči pádu na chodník. Jak si oba iPhony vedly?

Pád na záda z výšky jednoho metru přežily oba přístroje takřka bez úhony, nepočítáme-li drobné oděrky v kovovém krytu. Pád na roh je však zničující prakticky pro všechna zařízení a ani nové iPhony nejsou výjimkou. iPhone 6 sice v pád na chodník z cca 1,5 metru přežil, ovšem velký displej iPhone 6 Plus již v tomto testu neobstál. Z opakovaného pádu se poté neotřepal ani iPhone 6, nicméně oba přístroje přes viditelného pavouka přes displej fungovaly a bylo možné je ovládat.

Podobný test provedl i server Android Authority s uspokojivějším výsledkem – kromě drobných oděrků na kovovém krytu se ani jednomu z iPhonů nic nestalo. Nutno podotknout, že v žádném z testů nedopadl žádný z modelů na roh. Podobnou zkušenost má naštěstí i jeden z prvních majitelů iPhone 6 na světě, který omylem upustil svůj nově nabytý telefon přímo před televizní kamerou australské televizní stanice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Unibody telefony např. s pády na roh nemívají fatální následky.. A telefony „ve vaničce“ také ne. Resp. dokud telefon nespadne přímo na displej, většinou vyvázne jen s odřeninami. To jen k těm pádům na roh.

 2. debilovi spadne mobil na zem a je z neho svetova celebrita. Kam ten svet speje.

 3. Olda (neregistrovaný)

  Tak už víme, proč jsou iPhony tak rychle vyprodané, každý lojza ho musí pustit na zem a zavěsit video na youtube. :-))

 4. fero (neregistrovaný)

  No celkem toho vydržel dost :)

 5. qwer3ti (neregistrovaný)

  Kam sa hrabe iphon na môj Prestigio 4500 (v odolnosti) -ten mi padol na rohy už niekolko krát a display je úplne v pohode.Samozrejme sú otlčené ale žiaden problém čo sa týka funkcionality.

  • prestigio porovnavť z ios a iPhone

   si sa s razom skonil ?

   ved tie šmejdy sa sekajú ešte len poprvom zapnutí a o nejakom update možu všetci len snívať

  • qwer3ti (neregistrovaný)

   Asi si si nevšimol zátvorku ale ja som porovnával odolnosť nie iné parametre.A čo sa týka sekania o žiadnom neviem mne funguje v pohode.Update bol bohužiaľ len jeden v tom máš pravdu.

 6. zigmund-rigips (neregistrovaný)

  omg. kolko clankov este vydate o tomto iphone ? tolko ste ich nenapisali zatial pre ziaden iny telefon :/. pritom je to len priemer

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).