Domů » Bleskovky » Volume: Užitečný nástroj pro pokročilé ovládání hlasitosti ve Windows Phone (tip na aplikaci)

Volume: Užitečný nástroj pro pokročilé ovládání hlasitosti ve Windows Phone (tip na aplikaci)

S ovládáním hlasitosti to na Windows Phone nebylo nikdy jednoduché. Nebo ještě lépe řečeno, bylo to jednoduché až moc – jednotná hlasitost pro celý systém, žádné uživatelské profily, případně žádná možnost automatického vypínání zvuků pro určitý časový interval. Jisté změny má přinést aktualizace na verzi systému 8.1, která bude představena již dnes, rozšířené možnosti ovládání hlasitosti přináší i aplikace s příznačným názvem Volume.

  

Aplikace Volume je komplexní centrum ovládání hlasitosti, lze v ní vytvářet uživatelské profily nebo automatická pravidla například pro změnu hlasitosti v určitý čas (například noční režim). Aplikace vás po prvním spuštění provede základním nastavením, zvolíte si vámi nejčastěji používanou úroveň hlasitosti, nastavíte hlasitost a časový interval nočního režimu a rovněž, zdali se mají veškerá upozornění vypnout, máte-li v kalendáři nějakou událost.

     

Na základní obrazovce aplikace máte možnost změnit profil, vypnout všechny zvuky (na určitý čas, do poslední automatické změny profilu, do konce dne), nastavit hlasitost na defaultní případně na jakoukoliv jinou úroveň nebo vypnout zvuky upomínek. Většina nabídek nastavení jde připnout na úvodní obrazovku jako živá dlaždice, například nastavení hlasitosti na určitou úroveň nebo aktivace některého z profilů.

  

Ne všechny možnosti aplikace jsou k dispozici zdarma. Vytváření více profilů, zasílání notifikací, pokud proběhne automatická změna profilu, možnost připnout si na úvodní obrazovku více než jednu živou dlaždici nebo odstranění reklamního proužku vás bude stát 42 Kč za verzi Pro. Pokud si zvyknete na poměrně chaotické rozmístění prvků, může se Volume stát užitečným doplňkem pro jednoduchý systémový ovladač hlasitosti. Už jen díky automatickému vypínání zvuků v určitý časový interval rozhodně stojí bezplatná verze za vyzkoušení.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. ja som myslel ze to aplikacie nemozu nastavit v ramci obmedzenia systemu…ako to ze takato appka vznikla az teraz ? resp WP gurus vysvetlite

  • prostě někdo přišel na to, jak to zprovoznit. Rozhodně to není jediná app, již dříve tu byly jiné aplikace, které uměly štelovat hlasitost – umí to system tiles, umí to quiet hours.

  • API má jisté omezené možnosti.

   Podobná aplikace již existuje, jmenuje se Quiet Hours [odkaz]

   Ale ono to zas tak pokročilé ovládání hlasitosti (jak hlásá titulek) není. Pouze využívá možnost nastavení úrovně hlasitosti. Ty věci s kalendářem a podobně pravděpodobně obchází přes nastavování údálostí v kalendáři.

   Je to takové obcházení. Funguje to, ale není to oficiální cesta, která by byla přímo ve veřejném API. Na netu se o tom můžeš dočíst mnohem více. Např. zde: [odkaz]

  • aha takze udalost v kalendari sa spusti a nastavi hlasitost na 0 – celkom smart na to nie je oficialna cesta… vo wp 8.1 ale uz na to bude nejake api nie ?

   inak nebude vo wp 8.1 nieco take ako mod nerusit na ios ? to znamena vsetko je stisene ale kontakty oznacene ako oblubene sa mi mozu dovolat – nieco na tento system…

  • Dočkej času, dozvíš se..

 2. Nevíte, k čemu aplikace potřebuje oprávnění na kontakty? Docela bych ji zkusil, ale oprávnění na kontakty, když nevím, k čemu je appka používá, je pro mě deal breaker.

  • Apku som neskúšal, napadá ma len jedno – možno si môžeš napr. zvoliť hlasitosť zvonenia u každého kontaktu? Neviem. Čiže frajerka = O, šéf = 30 (prípadne naopak ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).