Domů » Bleskovky » Vodafone Booster Brolly: Dobijte si mobil deštníkem

Vodafone Booster Brolly: Dobijte si mobil deštníkem

Nestává se často, aby se mobilní operátoři chlubili svými počiny v oblasti módních doplňků. Britský Vodafone teď ale představil deštník, který toho umí mnohem více než jen chránit svého majitele před rozmary počasí. Vodafone Booster Brolly, vyvinutý doktorem Kennethem Tongem z University College London, totiž díky dvanácti ručně přišívaným solárním jednotkám, akumulátoru ukrytém v rukojeti a USB portu tamtéž dokáže dobít váš mobilní telefon během tří hodin. A nejen to. Skelet z uhlíkových vláken v sobě totiž schovává také dvojici antén, které výrazně zesílí příjem signálu jakéhokoliv telefonu v okruhu jednoho metru.

Cena deštníku ani datum zahájení prodeje zatím nejsou známy. Vodafone Booster Brolly má být oficiálně představen veřejnosti 22. června na festivalu Isle of Wight ve Velké Británii.

Zdroj: Vodafone

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Takže když bude pršet, bude nejspíš i zataženo a slunko nebude svítit intenzivně, mám využít soláru k nabití telefonu??

  Opravte mě, jestli to funguje i jinak, ale nezdá se mi to ..

 2. Lukyer (neregistrovaný)

  solar funguje dost dobrer i pri desti a kdyz je zatazeno. Viz solarni panely na ohrev vody/elektriny. Ale je to kravina. Mimochodem slovo „dobýt“ = dobýt pevnost, pokud se bavime o elektrine, doporucuju spise „dobít“ :)

 3. Ok ok … :)

  Jsem v tomhle laik, tak to byla první věc, co mě napadla … Ale fungují i při zataženém, ale určitě ne na 100 procent .. ? Aby pak ty údaje nebyly zkreslené … Uvidíme, jjestli se to bude prodávat a hlavně, jak to bude funkční …

  Za mě bych si to ne nepořídil, když prší, tak telefon schovávám, aby se s ním něco nestalo … :)

 4. Tak to je jedna z největších blbostí, které jsem v poslední době viděl.

 5. Mě by zajímalo, zda je deštník plně voděodolný a v žádném případě se do něj nedostane voda…

 6. Radek Řehořek (neregistrovaný)

  To bych vážně nechtěl držet nad hlavou při bouřce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).