Domů » Bleskovky » VLC Player se brzy vrátí na iOS, verze pro WP dostane přehrávání na pozadí

VLC Player se brzy vrátí na iOS, verze pro WP dostane přehrávání na pozadí

Vývojáři oblíbeného multimediálního přehrávače VLC Player prozradili několik detailů o jeho budoucnosti. Na konci letošního roku vyšla beta verze pro systém Windows Phone, verze pro Android naopak po dvou letech vývoje status beta opustila a konečně verze pro iOS byla z App Store zcela odstraněna kvůli licenčním problémům.

 

Na oficiálním diskuzním fóru publikoval hlavní vývojář aplikace pro iOS Paul Felix Kühne zprávu, že verze pro iOS se do App Store vrátí počátkem příštího roku. Zpoždění údajně způsobil Apple vypnutím služby iTunes Connect o vánočních svátcích, tudíž nebylo možné novou verzi VLC Playeru vydat.

  

Vývojář Thomas Nigro zase na svém Twitteru uveřejnil zprávu o budoucí beta verzi aplikace pro Windows Phone, která se dočká možnosti přehrávat audio na pozadí. Nová verze byla již odeslána, pokud projde schvalovacím procesem, měla by být do Windows Phone Store vypuštěna již brzy. Stále však platí omezení pro prvních zaregistrovaných 10 tisíc testerů, o rozšíření jejich okruhu se Nigro nezmínil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Mám takový nejasný pocit, že oni zmínění vývojáři VLC pro WP = one man show Thomas Nigro. Nikde jsem zatím nečetl, že by na tom dělal ještě někdo jiný.

  • fero (neregistrovaný)

   Ano, on nie je clenom VLC development timu ale je to typek od MS co portuje vlc na WP. Samotne VlC sa k WP appke moc nepriznava a ani na nej nerobi. Mozeme povedat ze je to out sourced.

   A podla rychlosti vyvoja WP app je jasne, ze na tom robi len on, sak to aj potvrdil.

  • Martin II (neregistrovaný)

   ILJUSIN66, FERO: takze podla teba vyzbierali velke peniaze a na vyvoj VLC pre Metro a teraz na tom nikto nerobi a nehlasia sa k nemu? Vymyslate si zamerne alebo sa mylite?

  • Kdyby VLC jen shrábli peníze a nastrčili tam nějakou figurku, vůbec bych se nedivil. Nepoužitelná aplikace s logem kuželu tam je a prachy už jsou doma, tak proč se snažit…

  • Martin II (neregistrovaný)

   SPELLSHARPER: Takze vravis ze VLC su podvodnici a ze je tov poriadku. Pochopil som spravne???

  • Pavel Mlejnek (neregistrovaný)

   Ohledně vývoje WinRT a toho, kdo na tom vlastně dělá doporučuji mrknout na [odkaz]

   Rozhodně to není one man show Thomas Nigro jak čtu nahoře.

  • peer (neregistrovaný)

   Hmm, nějaký čech tam taky je.

   Ale alespoň jde vidět, jak se tu občas vytváří “fiktivní fakta“. :D

  • Ne, jen kritizuji jejich Kickstarter. Dostali přes 1 milion Kč předtím, než cokoli udělali. A v pořádku to rozhodně není.

  • ferdo (neregistrovaný)

   Kickstarter project sa WP app netykal.

  • ferdo (neregistrovaný)

   Na tabletovej WinRT verzii robi viac ludi (sak dostali kopec penazi). No WinRT nema nic s WP app.

  • Pavel Mlejnek (neregistrovaný)

   Verze pro WinRT a pro WP je jeden a ten samý projekt, tedy na něm dělají ti samí lidé.

 2. René (neregistrovaný)

  To VLC jsem si stáhnul přes Windows phone application deployment 8.1 a teda i když je to beta tester verze,tak sem na ní neměl co testovat,protože tam nefunguje vůbec nic….No jsem zvědavý na tu aktualizaci.S testováním různých hudebních přehrávačů se vůbec nemazlím,ve founu mám 5300 songů +- a z deseti různých aplikací fungovaly 3.Příští rok jsem zvědavý na window 10.

  • ferdo (neregistrovaný)

   Tak to je pravda. Aj ta najhorsia beta verzia najhorsieho video playera by mala vediet nieco. Pride mi ako fail ze zrovna beta verzia VLC nevie prehravat video.

 3. Ve WP storu je Moliplayer, ktery je velmi povedeny prehravac. Nijak mi VLC nechybi, ale konkurance je vzdy vitana.

  • pavel (neregistrovaný)

   Dajte si pozor, je to spehovacia app!.. Necudo, od cinskych vyvojarov.

  • lerion (neregistrovaný)

   Máš na to nějaký důkaz?

   Na WP toho moc udělat nemůže – dle App requires chce přístup k identitě telefonu, vlastníka a mikrofonu. To jsou celkem v poho požadavky a má je většina aplikací. Do contact listu nechce a jinam nemá díky zabezpečení WP přístup.

   Jo, ještě může do knihovny médií – což multimediální přehrávač chtít asi bude vždy ;)

 4. Podělte se o svůj názor… Dobrá, ale nebude se Vám moc líbit.

  (varování: tl;dr)

  Dle mého skromného názoru jsou multimediální přehrávače vlastně jedny z nejsložitějších věcí na naprogramování. U VLC je situace ještě ztížená v tom, že o něco takového – převedení tak kolosálního projektu do prostředí s omezeným API a nepřátelskými kompilátory – se vlastně ještě nikdo nepokusil. Ano, mluvím o WinRT.

  AFAIK, vybrané peníze na kampani VLC na Kickstarteru měly posloužit hlavně na urychlení vývoje – v tom smyslu, že umožní týmu programátorů pracovat na VLC pro WinRT na plný úvazek, a to tuším na ty tři, čtyři měsíce, nebo kolik to bylo času. Bohužel, pokud se dobře pamatuji, tak si dali docela nereálný termín, neboť se celá práce ukázala podstatně složitější a zdlouhavější, než se původně plánovalo (zakázaná API, potíže s kompilátorem, toolchainem, cross-compiling pro ARM a WinRT…), takže i když ten milión velmi pomohl, reálně by byly IMHO třeba tak dva, a asi by to stejně nepomohlo… :-))

  Podstatné je, že peníze, které se vybraly na Kickstarteru, šly do WinRT verze, a tento základ nyní používá i VLC pro Windows Phone, takže se tento tah jednoznačně vyplatil.

  Verze pro Windows je v současné chvíli u ledu, více se pracuje na verzi pro Windows Phone, nicméně jak už jsem se zmínil, obě verze mají stejný základ. A ano, pracuje na ní velmi málo lidí, nejvíce přispívají zmíněný Thomas a pak ještě Hugo (nevím jméno). V současné době se bojuje jednak s přehráváním hudby na pozadí a se zvláštním a velmi špatně debugovatelným zamrzáním, kromě jiného.

  Taky bych chtěl upozornit, že VLC pro WP zatím vše dekóduje výhradně přes CPU, a tedy třeba 1080p nepřehraje plynule (aspoň to dvoujádro na to výkon absolutně nemá)! Nicméně i na to je do budoucna myšleno.

  Takže i když vypadají vyhlídky docela černě, myslím, že verze pro WP má budoucnost dozajista světlou! Jen to prostě ještě chvíli potrvá…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).