Domů » Bleskovky » Vlajková Nokia 9.3 PureView má dorazit ještě letos. A s ní další dva telefony

Vlajková Nokia 9.3 PureView má dorazit ještě letos. A s ní další dva telefony

Minulé týdny byly ve světě smartphonů doslova nabité novinkami, prakticky všichni výrobci představili produkty, s nimiž budou bojovat o zájem zákazníků na předvánočním trhu. Tak trochu stranou leží smartphony Nokia od finské firmy HMD Global, která na podzim představila pouze dva low-endové smartphony a dva retro telefony, zatímco na vybavenější kousky se stále čeká.

Dorazí Nokia 9.3 PureView ještě letos?

V blízké budoucnosti se očekává odhalení tří slušně vybavených Nokií – Nokia 9.3 PureView, Nokia 7.3 5G a Nokia 6.3. Podle indicií serveru NokiaPowerUser měla společnost HMD Global naplánovanou tiskovou konferenci na listopad, avšak ten se již pomalu chýlí ke konci, tudíž je možné, že došlo k jejímu přesunutí. Pokud však Finové chtějí dostat nové Nokie na pulty obchodů ještě před Vánoci, neměli by otálet.

nokia 9 3 pureview 4
Nokia 9.3 PureView (koncept)

Podle zdrojů NokiaPowerUser je stále v plánu uvést nové modely do konce letošního roku, minimálně bychom se měli dočkat prostřední Nokie 7.3 5G. Nejistá situace však panuje okolo vlajkového modelu, který má zaujmout fotoaparátem, displejem s vysokou obnovovací frekvencí a vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 865.

Doufejme, že HMD tento telefon představí dříve, než Qualcomm ukáže světu novou generaci svého vlajkového čipsetu; tím by totiž mohla být Nokia 9.3 PureView považována už při svém narození za lehce zastaralou. Stejný osud potkal i předchozí Nokii 9 PureView, která byla také několikrát odložena, až nakonec přišla na trh se značným zpožděním. To se negativně projevilo na jejích prodejích, neboť v době zahájení jejího prodeje již byly na trhu vybavenější smartphony nové generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Takže tu bude další číňánek…se mi líbí jak to česká média pořád označují jako něco evropského :D

    • V čem je to číňánek, když je HMD Global finská společnost ?

    • Podle téhle logiky by byl číňánek i iPhone. Není duležíté kde se produkt vyrobí, ale kdo ho navrhne a podle jakých parametrů a kontrolních mechanismů se vyrobí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).