Sledujte nás na YouTube

Virtuální realita údajně dostane svůj vlastní Android

Loni na vývojářské konferenci I/O ukázal Google světu Android 5.0 Lollipop a také odhalil jeho odnože pro ostatní druhy zařízení za hranicemi tabletů a smartphonů: Android TV do chytrých televizorů, Android Wear do nositelné elektroniky, Android Auto do inteligentních automobilů nebo Android One do levných smartphonů. Podle deníku Wall Street Journal nyní v Google pracují na Androidu, který bude pohánět aplikace pro virtuální realitu.

  

Do tohoto odvětví promlouvá čím dál více společností a každá z nich si doslova hraje na svém písečku. Google přišel s levnou alternativou v podobě kartonové krabice Google Cardboard, se svým systémem se však údajně chce prosadit i na konkurenčních helmách pro virtuální realitu. Podle zdrojů Wall Street Journal hodlá poskytovat svoje řešení zdarma všem výrobcům podobně jako své “ostatní Androidy”. 

  

Je možné, že nová odnož Androidu pro virtuální realitu bude představena na letošním ročníku konference I/O, která proběhne na konci letošního května. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *