Domů » Bleskovky » Víme, který smartphone dostane Snapdragon 888 jako první. Galaxy S21 to nebude

Víme, který smartphone dostane Snapdragon 888 jako první. Galaxy S21 to nebude

Qualcomm včera poodhalil čipset Snapdragon 888, který bude pohánět nejvýkonnější smartphony příštího roku. Kompletní specifikaci se dozvíme později v průběhu dnešního dne, už však známe výrobce, kteří tento čip do svých telefonů nasadí. Který z nich bude první?

snapdragon

Nebudeme vás dlouho napínat, poprvé se se Snapdragonem 888 potkáme ve smartphonu Xiaomi Mi 11. potvrdil to přímo ředitel Xiaomi Lu Weibing, byť termín odhalení zatím neprozradil. Lze však dopočítat, že se tak stane ještě tento měsíc nebo těsně po Novém roce. V půli ledna totiž Samsung představí svoji vrcholovou řadu Galaxy S21, kterou rovněž bude na vybraných trzích Snapdragon 888 pohánět. O výrobu Snapdragonu 888 bude starat právě Samsung, je tedy překvapivé, že si premiéru ukradne jiný výrobce. Další z novinek, která tento čipset nabídne, bude Realme s kódovým označením Race.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Qualcomm confirms Snapdragon 888 naming tied to Chinese team effort
    [odkaz]

  2. Nevím Nevím...

    Ten obrázek vypadá jako logo na džínách. Fashion Edition:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).