Víkend plný úniků! Nejvybavenější Samsung Galaxy S21 Ultra odtajňuje svou podobu

Samsung Galaxy S21 Ultra 3

Tento víkend byl na úniky informací skutečně pestrý. Včera jsme vám nabídli kompletní hardwarové parametry i tiskové snímky chystaného Huawei Mate 40 Pro, dnes se pro změnu objevily první neoficiální rendery Samsungu Galaxy S21, které s drobnými odchylkami zveřejnili hned dva uznávaní leakeři, což přidává na jejich důvěryhodnosti.

Steve Hemmerstoffer (OnLeaks) před několika okamžiky publikoval rendery a video nejvybavenějšího modelu Galaxy S21 Ultra, který tradičně nabídne masivní soustavu fotoaparátů. Oproti klasickému Galaxy S21 bude mít Ultra na okrajích mírně zakřivený displej, jeho úhlopříčka by se měla pohybovat mezi 6,7 až 6,9″ a tradičně se můžeme těšit na velmi tenké rámečky.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra na neoficiálním renderu

I když toho o fotoaparátech zatím příliš mnoho nevíme, spekuluje se, že kromě klasického a širokáče bychom se mohli dočkat hned dvou teleobjektivů s rozdílným optickým přiblížením. Rozměry Galaxy S21 Ultra by měly být 165,1 x 75,6 x 8,9 mm, respektive 10,8 mm u vystouplého fotomodulu.

Samsung Galaxy S21 Ultra 360° spinning view by @OnLeaks!

Rendery vznikly na základě CAD souborů, ke kterým se Stevovi podařilo dostat a vzhledem k tomu, jak dobré kontakty a zdroje Hemmerstoffer má, je můžeme považovat za důvěryhodné, i když podoba reálného telefonu se samozřejmě může lišit.

Oficiálního představení bychom se tentokrát měli dočkat dříve, než u letošní řady Galaxy S20. Vše nasvědčuje tomu, že řadu Galaxy S21 (některé zdroje hovoří i řadě Galaxy S30, nicméně my se přikláníme k číslovce 21) jihokorejský gigant představí už na začátku ledna příštího roku.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku