Domů » Bleskovky » Viceprezident Xiaomi: iPhone 6 je nejkrásnější telefon, který byl kdy vytvořen

Viceprezident Xiaomi: iPhone 6 je nejkrásnější telefon, který byl kdy vytvořen

Hugo Barra, někdejší tvář Androidu a v současnosti viceprezident společnosti Xiaomi neskrývá svůj obdiv ke značce Apple a jejím produktům, ostatně čínská společnost byla již několikrát nařčena, že design jejích výrobků je silně inspirován právě u jablečných produktů. Xiaomi se inspirací nijak netají, naopak to vidí jako poctu původnímu produktu, dvorní designér Applu Jony Ive je však opačného názoru a považuje kopírování desingu za krádež.

  

Xiaomi ale zřejmě ve svém počínání nepoleví, zvláště pak poté, co Hugo Barra v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že iPhone 6 je nejkrásnější telefon, který byl kdy vytvořen. Designéři a technici Xiaomi se podle jeho slov inspirují skvělými produkty, jelikož v dnešním světě není pro nový produkt se zcela unikátním designovým jazykem místo. Ostatně iPhone 6 si také propůjčil některé z designových prvků od HTC, stejně tak rychlé přepínače v iOS  jsou dílem Googlu a Androidu.

  

Kopírování designu v případě Xiaomi Barra omlouvá tím, že společnost je velmi mladá a její návrháři postrádají důvěru, nicméně neustále se učí novým věcem a příští produkty, které vzejdou z jejich návrhů, mají přinést nové prvky s puncem jedinečnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments