Domů » Bleskovky » Viceprezident Xiaomi: iPhone 6 je nejkrásnější telefon, který byl kdy vytvořen

Viceprezident Xiaomi: iPhone 6 je nejkrásnější telefon, který byl kdy vytvořen

Hugo Barra, někdejší tvář Androidu a v současnosti viceprezident společnosti Xiaomi neskrývá svůj obdiv ke značce Apple a jejím produktům, ostatně čínská společnost byla již několikrát nařčena, že design jejích výrobků je silně inspirován právě u jablečných produktů. Xiaomi se inspirací nijak netají, naopak to vidí jako poctu původnímu produktu, dvorní designér Applu Jony Ive je však opačného názoru a považuje kopírování desingu za krádež.

  

Xiaomi ale zřejmě ve svém počínání nepoleví, zvláště pak poté, co Hugo Barra v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že iPhone 6 je nejkrásnější telefon, který byl kdy vytvořen. Designéři a technici Xiaomi se podle jeho slov inspirují skvělými produkty, jelikož v dnešním světě není pro nový produkt se zcela unikátním designovým jazykem místo. Ostatně iPhone 6 si také propůjčil některé z designových prvků od HTC, stejně tak rychlé přepínače v iOS  jsou dílem Googlu a Androidu.

  

Kopírování designu v případě Xiaomi Barra omlouvá tím, že společnost je velmi mladá a její návrháři postrádají důvěru, nicméně neustále se učí novým věcem a příští produkty, které vzejdou z jejich návrhů, mají přinést nové prvky s puncem jedinečnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

32 komentářů

 1. Ten chlap je očividne slepý. Je pekný, to áno, ale k tomu titulu má ďaleko.

 2. wtf (neregistrovaný)

  tak iphone 5 a 5s su ovela krajsie ale ok. Ten vytrčajuci foťak a plastove pasikyby som peknym urcite nenazyval. Ale tak šikmáči vidia všetko inak ako ako okolitý svet

 3. Pre mna naopak najhnusnejsi iPhone design co sa tyka tuctovosti a straty cistoty minimalizmu na zadnej strane.

  • Souhlas, měl jsem iPhone 6 možnost vyzkoušet a je to fakt hnus! Tady je alespoň vidět, že každý má to vnímání posunuté jinak. Mě se líbil iPhone 4/5[s]

 4. lerion (neregistrovaný)

  Proč se viceprezidentovi čínské značky líbí iPhone 6? Protože tímto modelem Apple ztratil veškerou kreativitu, unikátnost a zajímavý design…

 5. Marsec (neregistrovaný)

  Zpracování iPhone 6 na jedničku, design podle mě už zastaralý a v dnešní době ničím zajímavý. Ty jejich tlustý okraje byly dříve ještě ok, ale v dnešní době už ztrácí na atraktivitě. Mrkněte třeba na G3 jaké má okraje a tím je velmi sexy. Design iphonu pro mě tedy zklamání, čekal jsem super tenké tělo bez rámečků, provedení super, ale to je pro Apple už standard.

  • lerion (neregistrovaný)

   Provedení super? Velmi obyčejné materiály, konstrukční problémy. Tělo náchylné ke šbrábancům a nově i k ohybu. „Běžné“ Gorilla Glass. Obyčejný měkký hliník.

   Ne, provedení super rozhodně není. Jo, existují značky, které dokážou telefon vyrobit mnohem hůře, ale tenhle ničím nevyniká. Snad jen nepřiměřenou cenou.

  • king125kg (neregistrovaný)

   Ale si mu to nandal de bi lovi. Ešte si zabudol, že tie oddeľujúce čiary nie sú moc pekné a vystupujú na povrch a nie sú zarovnané…

  • myslis to padlo co ma na zadnej strane tlacidla?? seems legit bro

 6. king125kg (neregistrovaný)

  Hahahahahahahaha2…

 7. Johny (neregistrovaný)

  Mě se líbí, ovšem říct tenhle vejšplecht chce opravdu trochu svéráznosti (nikoliv odvahy), aby ho člověk řekl oficiálně. Kdokoliv kdo se v tom trochu pohybuje ví, že tyhle věci jsou podřízeny aktuálnímu vkusu, takže srovnávat k dnešní době např. iPhone 4 nebo 3G je naprostý nesmysl, stejně jako srovnávat gotický portál se současnými samootvíracími dveřmi do banky.

 8. Dneska jsem si ho přinesl domů a musím říct, že oproti 5S se mi moc nelíbí a je to fakt pádlo :(

 9. Já to vidím tak, že nejhezčím telefonem je loňské HTC One M7. Letos mě zaujal LG G3. Můj názor.

 10. Ondra (neregistrovaný)

  Mne se líbí třeba Galaxy Alpha nebo Mate 7. I moje Lumia 930 má kouzlo a široko daleko nejpoctivejsi feel v ruce, jen jsem si už zvykl;-) iPhone 6 by byl nejhezčí s lepšími plastovymi predely a bez vystupující čočky.

 11. Pravidlo číslo jedna: VIDĚT TO NA VLASTNÍ OČI! Jinak se tu bavíme o tom, jak který render, kalibrace displeje, jak velká mizérie dané fotky, atd, atd.

  A taky hodně dělá hmat, jak píše Ondra.

 12. trupo (neregistrovaný)

  iPhone 6?! to ako fakt?! nuž asi pre ten „cit pre desing“ je už „bývalý“ víceprezident….toto posledné jablko je designovo najnepodarenejší kus – vyzerá ako čínska hračka pre deti do troch rokov za cenu luxusných hodiniek……

 13. Peta (neregistrovaný)

  Áno, je to největší hnus, a proto se tak dobre prodává. Tak teda podl těch, kteří tvrdí jak je to total hnus hračka z Činy, musi ta halda lidi fetovat, když si jdou koupit iPhone6, ktery ma vystouply foťák plastové predely… Mate halušky bo co?

  Dobre když nekdo napíše, ze 5S vypada lépe, a 6ka uz neni pro nej atraktiv, v poho, ale dokola rozebírat h***a je ubohý a celkem i hodny našemu fail národu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).