Domů » Bleskovky » Velká antivirová akvizice: Avast utratí za AVG 1,3 miliardy dolarů

Velká antivirová akvizice: Avast utratí za AVG 1,3 miliardy dolarů

V roce 1988 byla v Praze založena společnost ALWIL Software (později Avast Software s.r.o.), v roce 1991 pak z Brna přišla společnost AVG Technologies. Obě firmy se specializovaly na vývoj a distribuci antivirových softwarů a za uplynulá léta se jim podařilo úspěšně expandovat za hranice naší země; AVG má aktuálně sídlo v Nizozemsku. Nyní se tyto společnosti s českými kořeny spojují v jednu – Avast svého konkurenta kupuje za 1,3 miliard dolarů (asi 32 miliard korun).

avast-prague-hq-2

Podle deníku Bloomberg používá software od Avastu 230 milionů uživatelů, společně s AVG dosáhne mety 400 milionů; z toho 160 milionů zajišťují mobilní zařízení. Avast chce touto akvizicí získat větší geografický dosah, technologickou hloubku, větší organizační efektivnost, a v neposlední řadě potenciál růstu v internetové bezpečnosti a ochraně zařízení internetu věcí. Pokud akvizici chválí veškeré orgány, měla by být ukončena mezi 15. zářím a 15. říjnem letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments