Domů » Bleskovky » Velká antivirová akvizice: Avast utratí za AVG 1,3 miliardy dolarů

Velká antivirová akvizice: Avast utratí za AVG 1,3 miliardy dolarů

V roce 1988 byla v Praze založena společnost ALWIL Software (později Avast Software s.r.o.), v roce 1991 pak z Brna přišla společnost AVG Technologies. Obě firmy se specializovaly na vývoj a distribuci antivirových softwarů a za uplynulá léta se jim podařilo úspěšně expandovat za hranice naší země; AVG má aktuálně sídlo v Nizozemsku. Nyní se tyto společnosti s českými kořeny spojují v jednu – Avast svého konkurenta kupuje za 1,3 miliard dolarů (asi 32 miliard korun).

avast-prague-hq-2

Podle deníku Bloomberg používá software od Avastu 230 milionů uživatelů, společně s AVG dosáhne mety 400 milionů; z toho 160 milionů zajišťují mobilní zařízení. Avast chce touto akvizicí získat větší geografický dosah, technologickou hloubku, větší organizační efektivnost, a v neposlední řadě potenciál růstu v internetové bezpečnosti a ochraně zařízení internetu věcí. Pokud akvizici chválí veškeré orgány, měla by být ukončena mezi 15. zářím a 15. říjnem letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Rradek (neregistrovaný)

  Antivirus k čemu?
  Vždyť ve Windows je Microsft defender který by měl fungovat nejlépe, kdo jiný by měl rozumět svému systému nejlépe že?
  Naštěstí už toto cca 8 let co jseme všude i ve firmě přešly na Ubuntu a konečně začali počítače pracovat pro nás a ne že jako dřív že jsme jim jen sloužily a modlili se aby se zase něco samo nerozbylo a to třeba jen proro že někdo otevřel email nebo klikl na baner na netu. Žasnu a obdivuji firmy jako AVG a Avast že dokáží na lidské hlouposti tak brutálně vydělávat.

  • lerion (neregistrovaný)

   To, ze na Ubuntu moc skodliveho softwaru neni, jeste nezmanena, ze si uzivatel vlastni hlouposti nemuze nainstlaovat do pocitace skodlivy software.
   Jinak ano, od releasu MS Defenderu pouzivam jen jej a nikdy nebyl problem, staci na netu premyslet.

   • Rradek (neregistrovaný)

    Souhlasím, největší virus sedí na židli, bez ohledu na OS :-))))))

   • + 1 přesně napsáno a vystihnuto.

   • Ano člověk se musí na netu umět chovat, neklikat bezhlavě na cokoliv co se mu nabízí, pak postačí i free verze antiviru avast, avg či toho co je součástí win10 používám jej a naprostá spokojenost, nikdy jsem neměl problém a opravdové víry jsou dnes vzácné spíš….většinou ve ti bere jako celek a víry bývají označované trojani, adware, špioni,slidici backdooe atd. mající ve většině případů za úkol sbírat data o uživateli kam chodí na co klika aby pak byla lépe cílená reklama, ostatně často to slychavam Google a podobní (on asi nejvíc je na tom zb90% závislý) jsou největší špioni….nebýt té reklamy nemají žádný větší příjem.

 2. „…v neposlední řadě potencionál růstu…“ — co to prosím je potencionál růstu?

 3. Ako ja raz za pol roka preskenujem (môj) PC s MalwareBytes a ten najde fakt ze vsetko, ale mne osobne nikdy nenajde nic.
  Nechapem niektorých ludi.. Ze kde k tomu chodia, ze na co vsetko musia klikat. No ked za niekym pridem a preskenujem mu s tymto PC, tak niekedy najde aj vyse 500 inflitracií. Fakt nechapwm jak sa to dá… rekord co som sa stretol, zhodou okolností v rodine. Tak to bolo 1700 inflitracií. Zaujimave bolo, ze taky ESET, či AVG nenašiel nič..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).