Domů » Bleskovky » Véčkům ještě neodzvonilo, Samsung v Číně prodává model s Androidem

Véčkům ještě neodzvonilo, Samsung v Číně prodává model s Androidem

Už vás omrzely obdélníkové placky a stýská se vám po minulých dobách, kdy se výrobci mobilních telefonů předháněli v uvádění designových skvostů a výstřelků? Chybí vám výsuvné nebo výklopné klávesnice a další dnes již netradiční konstrukce? Možná se blýská na lepší časy, Samsung představil nový smartphone, který má hned několik zvláštností. Mezi ty největší patří dvojice displejů a véčková konstrukce zařízení.

 

Nové véčko od Samsungu nese označení G9098 a přináší na dnešní dobu neobvyklou véčkovou konstrukci, podpořenou velmi slušným hardwarem – v útrobách tohoto modelu tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon o taktu 2,3 GHz, doplněný 2 GB RAM. Oproti starším véčkům lze tento telefon plnohodnotně používat jak v otevřeném, tak v uzavřeném stavu, nabízí totiž dvojici dotykových 3,67palcových AMOLED displejů. Jeden je k dispozici z vnější strany telefonu a je doplněný o trojici ovládacích tlačítek, druhý pak po jeho otevření, přičemž v ovládání mu sekunduje prostorná maticová klávesnice. Oba displeje mají shodné rozlišení, které činí nižších 480 × 800 pixelů.

   

Fotoaparát tohoto modelu má rozlišení 13 Mpx, přední kamerka pak 2 Mpx. Velikost vnitřní paměti není známá, bude však možné rozšířit ji o paměťovou kartu microSD, svůj slot zde také najde sekundární SIM karta, telefon totiž podporuje dualSIM. Konektivitu dále zajišťuje Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth ve verzi 4.0 a GPS s Glonass. LTE ani NFC se bohužel nekoná.

Rozměry telefonu jsou 117 × 59,5 × 15,8 milimetru, jeho hmotnost je 179 gramů, tyto parametry jsou bohužel daní za zvolenou konstrukci. Záda jsou vyvedena v imitaci prošívané kůže. Baterie má kapacitu 1 900 mAh, operačním systémem je Android s nadstavbou TouchWiz.

 

Asi největší kaňkou na kráse tohoto modelu je, že v našich končinách zřejmě nebude vůbec dostupný, je totiž určený pro čínského operátora China Mobile. Jste spokojeni se svojí obdélníkovou plackou nebo byste uvítali chytrý telefon podobné konstrukce ve svojí kapse?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Yakubi Teera (neregistrovaný)

    já chci v ČR nějaký s 4″ displejem a výsuvnou klávesnicí! :D

  2. Ne, neblýská se na lepší časy. V Asii totiž jsou véčka stále v módě a čas od času se tam objeví i nějaký ten véčkový smartphone. Na západ se tyhle zařízení ovšem nikdy nedostaly a s největší pravděpodobností ani nedostanou.

  3. fore (neregistrovaný)

    Vypadá hezky, to ano, ale já už si fungování s něčím menším jako 5.5 palce skoro nedokážu představit. Luxus velké úhlopříčky je nakažlivý :D (Note3)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).