Vánoční speciál, díl druhý: Chytrý telefon do 7 000 Kč

Dnešní doba si pod stromeček žádá moderní technologie. V našem seriálu vám poradíme, jakým chytrým telefonem střední třídy můžete sobě nebo svým blízkým udělat radost.

V prvním dílu vánočního speciálu jsme se věnovali nejlevnějším smartphonům určeným pro nenáročné uživatele, kteří nevyžadují vysoký výkon a nevadí jim ani jiná omezení. Mezi telefony, které si připomeneme dnes, už se ale najdou opravdu zajímavé kousky, které nabídnou nejen slušný výkon, ale mnohdy i něco navíc. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Huawei Ascend G300

Začneme v Číně, odkud k nám stále populárnější výrobce Huawei poslední dobou dováží jedno příjemné překvapení za druhým. Patří k nim například Ascend G300, který se může pochlubit solidním čtyřpalcovým IPS displejem s WVGA rozlišením chráněným odolným sklem Gorilla Glass. Pohodlné používání operačního systému Android 4.0 bez nepříjemných prodlev zajistí gigahertzový procesor od Qualcommu a 512 MB RAM. Kapacita vnitřní paměti 4 GB sice neoslní, dá se ale rozšířit paměťovými kartami. Za cenu kolem 4 500 Kč patří v našem výběru rozhodně mezi hlavní favority.

- - -

Graf ceny produktu HUAWEI Ascend G300 poskytuje server Heureka.cz

HTC Desire C

Dalším zajímavým zařízením je HTC Desire C vybavený Androidem 4.0.3 s grafickou nadstavbou Sense 4.0. Telefon je po konstrukční stránce kvalitně zpracovaný a díky sympatickému vzhledu a 3,5“ displeji může oslovit nejednoho odpůrce velkých placek. Na druhou stranu se ale kvůli slabšímu 600MHz procesoru občas zadýchává, pro mobilní hráče tedy rozhodně určený není. V českých e-shopech jej pořídíte zhruba za 4 800 korun.

- - -

Graf ceny produktu HTC Desire C poskytuje server Heureka.cz

Samsung Wave III

U telefonů z jihovýchodní Asie se ještě zdržíme, na řadě je totiž Samsung Wave III. Ten běží na operačním systému Bada ve verzi 2.0, který se spolu s procesorem taktovaným na 1,4 GHz stará o rychlé a stabilní odezvy. Příznivce kvalitních materiálů navíc jistě potěší celokovová konstrukce. Pokud se spokojíte s menším výběrem dostupných aplikací a nedoladěným prostředím fotoaparátu, za pět a půl tisíc je to dobrá volba.

- - -

Graf ceny produktu SAMSUNG S8600 Wave III poskytuje server Heureka.cz

Nokia Lumia 710

Bleskové reakce a stabilitu nabídne také Nokia Lumia 710, a to nejen díky použitému 1,4GHz procesoru od Qualcommu, ale především operačnímu systému Windows Phone 7.5. Finský výrobce se svým smartphonům věnuje opravdu vzorně, a tak pro ně vydává jednu zajímavou aplikaci za druhou, čímž významně rozšiřuje jejich možnosti. Výjimkou není ani 710, kterou si tak můžete zdarma vylepšit například výbornou hlasovou navigací nebo několika jinak placenými hrami od předních vývojářů. Navíc by se začátku roku měla dočkat aktualizace systému na verzi 7.8, to vše za cenu kolem 6 000 Kč.

- - -

Graf ceny produktu Nokia Lumia 710 8GB poskytuje server Heureka.cz

HTC 8S (Windows Phone 8S by HTC)

U mobilní platformy Microsoftu se ještě zdržíme. Další na řadě je totiž Windows Phone 8S by HTC, který je ale vybavený už její novou generací. Lákat bude na čtyřpalcový Super LCD2 displej chráněný Gorilla Glass druhé generace a dvoujádrový procesor Snapdragon S4. HTC 8S se u nás začne prodávat až v průběhu prosince za ceny přesahující námi stanovený limit, proto jsme s jeho zařazením do tohoto dílu nejdříve nepočítali. T-Mobile jej ale nabídne už za 6 499 Kč, čímž z tohoto zařízení rázem udělal dalšího z velkých favoritů dnešního výběru.

- - -

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8S poskytuje server Heureka.cz

Samsung Galaxy S Duos

Kolem šesti a půl tisíce pořídíte také další zařízení, a sice Samsung Galaxy S Duos. Ten kromě gigahertzového procesoru Snapdragon S3, čtyřpalcového displeje a Androidu ve verzi 4.0 zaujme především dvěma sloty na SIM karty. Telefon je tak vhodný nejen pro „šetřílky“ se dvěma různě výhodnými tarify, ale třeba i pro uživatele, kteří potřebují být současně dostupní na pracovním i soukromém telefonním čísle. Samsung je navíc známý kvalitní podporou, a tak se Galaxy S Duos brzy dočká aktualizace na Android 4.1.

Graf ceny produktu Samsung S7562 Galaxy S Duos poskytuje server Heureka.cz

Sony Xperia Go

Posledním v dnešním výběru je Sony Xperia Go, která bude lákat nejen na pohledný kompaktní design, ale především na zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Stydět se ale rozhodně nemusí ani za svůj výkon, dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz a 512 MB RAM se spolehlivě starají o svižné reakce Androidu 2.3.7 (přislíben byl ICS a později i Jelly Bean) a uspokojí i méně náročné mobilní hráče. Vyvážená výbava, zvýšená odolnost a cena kolem 6 700 korun činí z Xperie Go našeho třetího favorita tohoto výběru.

- - -

Graf ceny produktu Sony Xperia Go poskytuje server Heureka.cz

Pokud jsme podle vás na nějaký zajímavý kousek ještě zapomněli, budeme rádi, když nás doplníte v diskuzi níže. Příště se pak podíváme na smartphony v cenové kategorii do 10 000 Kč, které už se v některých ohledech mohou srovnávat i s absolutní špičkou.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku