Domů » Bleskovky » Vánoční dárek surfařům od Vodafone: Do půlky ledna internet nad rámec balíčku zdarma

Vánoční dárek surfařům od Vodafone: Do půlky ledna internet nad rámec balíčku zdarma

Vodafone v červenci vzbudil kontroverzi svým agresivním vnucováním placených dat nad rámec balíčku; tato služba byla automaticky aktivována každému uživateli mobilního internetu, přičemž v případě nezájmu si ji musel každý deaktivovat v samoobsluze. Cena balíčku nad rámec dat běžně činí 49 Kč, od 13. listopadu do 15. ledna však bude zdarma.

Oproti původnímu plánu pokrýt Turbo Internetem 93 % obyvatel do konce prosince 2014 je již nyní pokryto 95 %. Výstavba LTE sítě stále pokračuje po celé České republice, a to nejen mimo města, ale také ve městech. Například Brno bude kompletně pokryto do konce března 2015 a dále se rozšiřuje pokrytí Prahy. Do konce léta 2015 Vodafone pokryje technologií LTEvšechna města v ČR.

Pokud tedy využíváte jakýkoliv nefiremní datový tarif od Vodafonu, nebudete za navýšení objemu dat platit další poplatky. Jedinou podmínkou v případě, že jste si službu Data nad rámec balíčku deaktivovali, je její opětovná aktivace. Uživatelé si mohou díky této akci vyzkoušet, jaký datový tarif je pro ně nejvýhodnější. Tímto dárkem společnost oslavuje zmíněné 95% pokrytí populace Turbo Internetem, v létě 2015 pak hodlá Vodafone pokrýt všechna česká města signálem LTE.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Johny (neregistrovaný)

    Konečně pořádnej dárek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).