Domů » Bleskovky » VAIO Phone je převlečený Panasonic Eluga U2 za prémiovou cenu

VAIO Phone je převlečený Panasonic Eluga U2 za prémiovou cenu

Japonský investiční fond JPI (Japan Industrial Partners) dnes představil dříve spekulovaný telefon slavné značky VAIO, která ještě v loňském roce patřila Sony. Design Omni balance ale nečekejte, se Sony nemá tento přístroj nic společného; naopak, všímaví redaktoři serveru Engadget si všimli, že se jedná o nedávno představený telefon střední třídy Panasonic Eluga U2.

  

Vnitřní hardwarová výbava se nezměnila, vzhled je až na logo VAIO totožný. Pětipalcový displej nese Full HD rozlišení (1 080 × 1 920 pixelů), nad ním se nachází čočka pětimegapixelové kamerky, hlavní fotoaparát na zádech pak disponuje rozlišením 13 megapixelů. Telefon pohání klasika střední třídy, procesor Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz doplněný o 2 GB operační paměti. 16GB úložiště je možné rozšířit paměťovou kartou do velikosti 64 GB.

    

VAIO Phone podporuje sítě LTE, podporované frekvence bohužel neznáme. Zařízení má 7,95mm tenké tělo a váží 130 gramů, o výdrž se stará 2 500mAh baterie. Operačním systémem je Android ve verzi 5.0 Lollipop, který má být přítomen v takřka čisté podobě.

  
Panasonic Eluga U2: Stejný telefon, poloviční cena

Telefon bude dostupný v domácím Japonsku za 51 tisíc JPY, což je v přepočtu asi 11 tisíc korun bez DPH. JPI chce evidentně vytěžit ze značky VAIO co nejvíce, neboť Panasonic Eluga U2 se na Tchajwanu prodává v přepočtu za 6 300 Kč bez DPH. Podle informací blogu Techblog.gr by se VAIO Phone mohl podívat i do Evropy.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  NO a teraz mi povedzte prečo si kúpiť toto a nie M4 Aqua…kde je 615ka , IP68 a za menej peňazí čiže 279€ / 7600kč

  Fakt úlet s dizajnom NEXU 4 a za takú cenu …

 2. Velda (neregistrovaný)

  Takže je , to převlečený „Panasonic“ Eluga, převlečený za Vaio ale teď by mě zajímalo, kdo to vyrábí. Vzhledem k tomu, že součástí akvizice k JIP byla divize notebooku Sony, ne jenom zančka Vaio, tak mi přijde pravděpodobnější, že naopak „Panasonic“ Eluga U2 bude převlečený tento telefon.

  Ale taky to může vyrábět kterýkoliv jiný z desítek čínských, indických a tchaj-wanských výrobců… :-)

 3. Připomíná mi Nexus 4… :)

 4. co je to za uchylka pchat logo/nazov vyrobcu na prednu stranu…strasne nechutna uchylka fuj

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).