Domů » Bleskovky » V Samsungu padají hlavy, ředitel mobilní divize J. K. Shin ale zůstává

V Samsungu padají hlavy, ředitel mobilní divize J. K. Shin ale zůstává

Po mizerných finančních výsledcích Samsungu z mobilního byznysu v posledním čtvrtletí se očekávalo, že vedení společnosti odvolá šéfa mobilní divize J. K. Shina a nahradí jej vedoucím divize spotřební elektroniky B. K. Yoonem. Nakonec se tak podle zdrojů deníku Wall Street Journal nestane a J. K. Shin si své křeslo ponechá.

 

58letý Shin pracuje u Samsungu již 30 let, od roku 2009 je vedoucím mobilní divize. Pod jeho „vládou“ byla například vytvořena značka Galaxy a korejský gigant se vyhoupl na první příčku v podílu smartphonů na trhu. Jeho dominance však byla letos narušena, ve třetím čtvrtletí spadl podíl Samsungu v mobilním segmentu ze 35 na 24,7%.

 
Šéf marketingu mobilní divize D. J. Lee své křeslo opustí 

Některých zaměstnanců se ale personální změny dotknou, končí například šéf prodeje a marketingu mobilní divize Samsungu D. J. Lee, na jeho místě jej vystřídá dosavadní prezident Samsung Media Solution Center Hong Won Pyo. O místo mají dále přijít dva vysoce postavení manažeři. V příštím roce se Samsung chystá ztenčit a zjednodušit své mobilní portfolio, které bude rozškatulkováno do jednotlivých písmenkových řad – Galaxy S, Galaxy A, Galaxy J a Galaxy E.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).