Domů » Bleskovky » V hlavní roli 3300 dronů: automobilka Genesis předvedla úchvatnou světelnou show

V hlavní roli 3300 dronů: automobilka Genesis předvedla úchvatnou světelnou show

Automobilka Genesis je luxusní odnoží mnohem známější značky Hyundai. Jedná se tedy o podobnou symbiózu, jakou má například Toyota s Lexusem. V rámci vstupu na čínský trh přišla s mohutnými oslavami, na kterých nechyběla světelná show vytvořená pomocí velkého množství dronů.

dron rekord genesis
Prezentace automobilky byla opravdu velkolepá

Genesis nyní oznámilo, že právě v rámci těchto oslav byli zapsáni do Guinnessovy knihy rekordů. Konkrétně se jedná o největší počet bezpilotních letounů, které ve vzduchu operovaly simultánně. Oslavy se konaly 29. března v Šanghaji, kde bylo možné pozorovat celkem 3281 dronů při tvorbě světelného loga společnosti i dalších efektních obrazců.

GENESIS BRAND NIGHT | GENESIS

Tento výkon překonal původní rekord z 20. září, kdy na nebi nad Šen-čenem létalo 3051 dronů. I z tohoto představení je k dispozici video, které taktéž vypadá velmi efektně.

Biggest drone display ever! - Guinness World Records

Patrně je jen otázkou času, kdy budou drahé, nebezpečné a hlasité ohňostroje vystřídány právě podobnými světelnými show ve větším množství. Podle některých videí to vypadá, že se máme na co těšit.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

4 komentářů

  1. nevím, nevím...

    Důvtipné a kreativní, otázkou ale je, bude tato značka oficiálně zastoupena i na českém trhu? Pokud ne, pak mě to nemá proč zajímat…

    • To bys jako měl opravdu zájem o Hnůjdaje v ceně premie? :D

    • Tady jde o technický pokrok v podobě dronů, ne o to zda-li budou auta této značky dostupná v ČR.

  2. Nebude protože většina vozů z její produkce není schválena pro provoz na komunikacích v EU. A předpisy neprojde ani individuální dovoz. Jinak to není jiná automobilka, ale jen virtuální brand.

    Jinak okurková sezóna jede….. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).