Domů » Bleskovky » Úplný konec konektorů? Apple údajně vyvíjí bezdrátové nabíjení na delší vzdálenosti

Úplný konec konektorů? Apple údajně vyvíjí bezdrátové nabíjení na delší vzdálenosti

Chystá Apple další revoluci v odstraňování běžných součástí technologických hraček? V roce 1998 překvapil počítačem iMac G3 bez disketové mechaniky, od roku 2012 iMacy nemají optickou mechaniku a loňský MacBook přišel o všechny konektory vyjma USB-C a portu na sluchátka. Klasický 3,5mm jack má pro změnu chybět v letošních iPhonech, kterým zbyde pouze Lightning konektor. Jenže na jak dlouho?

iphone6charging

Přenos zvuku, obrazu i dat lze dnes realizovat bezdrátově, takže drátově spojení je u iPhonů prakticky nutné pouze pro nabíjení. Konkurence již nějakou dobu nabízí možnost nabíjet svá zařízení bezdrátově, avšak s nutností blízkého kontaktu nabíječky a samotného zařízení. Toto řešení Apple použil u svých hodinek, avšak pro iPhony a další zařízení údajně připravuje mnohem pokročilejší technologii, která má být schopná nabíjení na mnohem větší vzdálenosti.

aple-watch-dock-1

Podle serveru Bloomberg by mohla být připravena pro nasazení v roce 2017. Na nové technologii má Apple spolupracovat s americkými a asijskými partnery, s nimiž se snaží překonat problém s klesající účinností s rostoucí vzdáleností. Neočekáváme, že by Apple začal s odstraňováním nabíjecích portů ze svých zařízení hned příští rok, ale pokud se mu podaří vymyslet funkční řešení s minimem kompromisů, můžeme s nim v budoucnu počítat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments