TOPlist

Unikly hardwarové parametry HTC Mozart: 1GHz CPU, 576 MB RAM a WVGA displej

HTC Mozart bude jedním z prvních Windows Phone 7 komunikátorů, které se letos dostanou na trh. Jedná se o evropskou verzi modelu Schubert, který se nám už před časem představil na uniklém videu. Server WMPowerUser před malou chvíli zveřejnil video, ve kterém si Mozarta můžeme prohlédnout a dokonce jsou k dispozici i hardwarové parametry, které dávají tušit, že půjde o příjemně výkonné zařízení.

Hnacím motorem se v tomto případě stane čipová sada od Qualcommu s procesorem Snapdragon QSD8250 taktovaným na frekvenci 1 GHz. Operační systém bude mít k dispozici pěkných 576 MB RAM + 512 MB ROM. Vnitřní paměť sloužící pro ukládání uživatelských dat nabídne kapacitu jen 8 GB a specifikace bohužel mlčí o slotu na paměťové karty, což by mohlo spoustu případných zájemců odradit od nákupu a asi nejsem jediný, komu v dnešní době tak “velké” úložiště přijde jako nedostačující, zvláště při absenci paměťových karet. Displej vyrobený technologií Super LCD se pochlubí úhlopříčkou 3,7″ a WVGA rozlišením (480×800 px). Na zadní straně najdeme 8MPx fotoaparát opatřený xenonovým bleskem, který oceníte zejména při fotografování v horších světelných podmínkách. S telefonem bude rovněž možné nahrávat HD video (720p). Ve výbavě nebude chybět Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP) a GPS navigace. Pro připojení sluchátek bude připravený standardní 3,5mm výstup a Mozart se bude moci pochlubit kvalitním Dolby Mobile zvukem, který nabídne i nedávno představený Desire HD s Androidem 2.2. O přísun energie se postará Li-Pol baterie s kapacitou 1300 mAh. Některé části krytu by měla být vyrobeny z hliníku, který přístroji dodá na eleganci, ale snad se to příliš negativně nepodepíše na hmotnosti. Bližší informace nejsou v tuto chvíli k dispozici, avšak oficiálního představení bychom se měli dočkat už v následujících týdnech. Všimněte si, že při párování ve videu se u názvu zařízení objevuje označení HTC HD2+.

Hardwarové parametry HTC Mozart
Operační systém: Windows Phone 7 s integrovaným HTC Hubem
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Displej: kapacitní, 3,7″, WVGA (480×800 px), technologie Super LCD (SLCD)
Paměť: 576 MB RAM, 512 MB ROM a 8 GB vnitřní paměťi
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 8 MPx, xenonový blesk, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720p)
Baterie: Li-Pol 1300 mAh
Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, Dolby Mobile SRS zvuk

- -
HTC Mozart na starších fotografiích

Zdroj: WMPowerUser

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku