Domů » Bleskovky » Unikl snímek příští vlajkové lodě Sony i hardwarové parametry

Unikl snímek příští vlajkové lodě Sony i hardwarové parametry

Do éteru se zásluhou „krále leakerů“ Evana Blasse dostal render příští vlajkové lodě Sony – Xperie 5 II. Stejně jako předchůdce má protáhlé tělo s poměrem stran 21:9, minimální boční rámečky a výrazný přední rámeček a bradu.

Sony Xperia 5 II

Zadní strana také jako by vypadla z oka Xperie 5. Je zde vlevo umístěný trojitý fotografický modul, který Sony vyvinula ve spolupráci se společností Zeiss. Vzhledem k tomu, že Xperia 5 si senzory fotoaparátu vypůjčila od Xperie 1 II, je pravděpodobné, že stejný systém bude mít i Xperia 5 II. Pokud by tak tomu skutečně bylo, můžeme očekávat 12MPx hlavní fotoaparát se světelností objektivu f/1.7, 12MPx senzor s objektivem schopným trojnásobného zoomu a 12MPx fotoaparát s ultraširokoúhlým objektivem s úhlem záběru až 124°.

Na pravé boční straně jsou čtyři tlačítka, tak jako u předchůdce. Jediným rozdílem je vzdálenost posledních dvou – u Xperie 5 jsou dále od sebe. Stejně jako u minulých telefonů Sony i zde najdeme čtečku otisků prstů zabudovanou do tlačítka zapínání.

Rozdíly najdeme pravděpodobně uvnitř

Xperia 5 II vypadá skutečně velmi podobně jako předchůdce, největší rozdíl by tak měl být v hardwaru. Telefon prý bude pohánět špičkový čip Snapdragon 865, který by mělo doprovázet 8 GB operační paměti a 256 GB vnitřní paměti. Součástí výbavy by měly být i stereo reproduktory a 3,5mm jack, který předchůdce postrádal.

Smartphone bude pravděpodobně představen na veletrhu IFA 2020, který začne příští týden, a stát bude údajně 999 dolarů (v přepočtu zhruba 22 200 korun).

Martin Duchoslav

15 komentářů

 1. Myslím, že byste si měli ujasnit význam „vlajková loď“

  • A proc by ne? Snap865ka, dostatek RAM… ja jsem s tim označením v pohode ;-)

  • Protože pojem „vlajková loď“ má označovat nejlepší výrobek té dané společnosti. Pokud existuje lepší, logicky by se výrobek na druhém místě pod ním neměl nazývat vlajkovou lodí.

  • A Note 20 je co ? Alebo S20? To nieje vlajkova lod? :D

  • Tak Samsung je specifickej, spíš bych řekl, že mají vlajku každej půl rok a nebo nepovažoval Skovou řadu za úplnou vlajku. Jako Note 20 Ultra je vlajková loď, cokoliv jinýho prostě není.
   Nebo chceš tvrdit, že iPhone SE je vlajková loď, protože má nejlepší SoC? Kde je ta hranice?
   Obecně vždycky platilo, že vlajková loď je jeden telefon, ten nejvyšší.

 2. Možná se pletu,ale vlajková loď je Xperia 1 II a další bude v pořadí Xperia 1 III.

 3. marastudna 50

  Toto není vlajková lod,ale nástupce Xperia 5!Příští vlajková lod má být bud Xperia 0,nebo Xperia 3 a má dostat Fotoaparát s 6-ti snímači a dvojitý přední fotoaparát.Proslýchá se,že by mohla být představena na IFA Berlín,ale zatím jen spekulace.

 4. Zapšklej Dědek

  nejvíc mě na vlajkové lodi nebo na drahém telefonu může vytočit symbol nevhazujte do koše.Jako by tím výrobce říkal je to stejně jen na 2 roky

  • Myslíš, že výrobci to tam dávají dobrovolně?

  • Koš a CE je výmysel EU (směrnice 2014/53/EU a 2012/19/EU). Žádný výrobce by dobrovolně neprznil svůj výrobek zbytečnými piktogramy.

 5. S největší pravděpodobností to bude mít FullHD display, čtečka na boku, určitě podobná mé Xperii XZ1 z roku 2017, zastaralý design.. Za tohle chtějí opravdu 22 tis?! Ti výrobci už se fakt zbláznili a teď nemám na mysli jen Sony.. Ne, že by mě osobně něco z výše uvedeného vadilo, to určitě ne, ale ta cena tomu opravdu neodpovídá!

 6. Sony sú pri mobilných telefónoch úplne mimo oproti konkurencii. Tuším chcú aby im skrachovala mobilná divízia.

 7. Přesne tak tohle vlajkova lod neni. Vlajka je xperia 1 mark II. Tohle je jen compakt, ktery urcite nebude zase mit 4K display. Pokud tohle pise nekdo na stranky tak by si mel neco prvne zjistit.

  • No, popravdě ani ta Xperia 1 není vlajková loď… Je to spíše Xperia Pro, ale to je dost specifický model.

  • marastudna 50

   Po pravdě řečeno Ano-je to specifický model,je uváděný jako vlajková lod a jak to výrobce prezentuje, by mohlo být přehlednější!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).