Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Ultratenká ohebná skla nezůstanou pouze u Samsungu, použijí je i konkurenční značky

Ultratenká ohebná skla nezůstanou pouze u Samsungu, použijí je i konkurenční značky

Smartphone Samsung Galaxy Z Flip přišel jako první s ultratenkým ohebným sklem chránící displej. Jak se záhy ukázalo, toto sklo netvoří svrchní vrstvu (která tak nadále zůstává velmi náchylná na poškrábání), ale i tak zvyšuje celkovou fyzickou odolnost ohebného panelu. Podobné sklo by nyní měli použít i ostatní výrobci smartphonů.

Samsung Galaxy Z Flip 11
Samsung Galaxy Z Flip

Podle posledních informací mají sklo pro ohebné a zakřivené obrazovky použít čínské společnosti Huawei a Xiaomi. Obě firmy si údajně tento produkt objednaly, byť zatím není jisté, zda přímo od Samsungu nebo od jiného výrobce. Společnost Huawei už ve svém portfoliu ohebný smartphone má, od Xiaomi jsme se zatím žádného nedočkali. Doufejme tedy, že adopce této technologie dalšími výrobci posune segment ohebných zařízení zase o krůček kupředu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments