Domů » Články » UBiQUiO 501 PocketPC: Kladivo na Motorolu Q a Samsunga i320

UBiQUiO 501 PocketPC: Kladivo na Motorolu Q a Samsunga i320

UBiQUiO 501Pamatujete na tuto bleskovku o klonech několika WM zařízení, které připravovala společnost TechFaith Wireless? O tom, že inženýři této firmy nezůstali jen u plánování svědčí i nově ohlášený model s ne zrovna tradičním názvem UBiQUiO 501 (schválně si to zkuste vyslovit Cool). Jedná se o věrnou kopii dnes recenzovaného Samsungu i320, nebo také Motoroly Q, která se stále nemá k tomu, aby oslnila evropský trh. UBiQUiO ale není Smartphone, nýbrž plnohodnotné PocketPC Phone edition.

\“Ubíkvijo“ běží na operačním systému Windows Mobile 5.0, ovládat jej tedy můžete nejen přes plnohodnotnou QWERTY klávesnici, ale i přes dotykový QVGA displej s rozlišením 320x240px s úhlopříčkou 2.5\“. Dále se může pochlubit například podporou Wi-Fi 802.11b/g, UMTS bychom ale hledali marně. Spokojit se budeme muset jen s GSM v pásmech 900,1800 a 1900Mhz a GPRS třídy 10, po EDGE ani památky. S okolím se můžete spojit ještě přes Bluetooth 1.2, nechybí podpora protokolu A2DP.

S pamětí je na tom UBiQUiO stejně jako většina ostatních kapesních počítačů, nabízí tedy 64MB RAM a 128MB ROM. Příjemným zpestřením je 2Mpx fotoaparát, data je možné ukládat na paměťové karty typu miniSD. Na Expansysu je možné za cenu 299 Liber (12500 Kč) toto PocketPC předobjednat.

Osobně se mi toto zařízení velmi líbí, do karet mu hraje i to, že se jedná o PocketPC Phone edition nebo celkem příznivá cena. Někoho však může odradit absence UMTS nebo alespoň EDGE.

kliknete na obrazek pro zobrazeni plne velikosti
Tip: Klikněte na obrázek pro zobrazení jeho plné velikosti

Zdroj: the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. power (neregistrovaný)

    Já nevím pořád je to malej displej. Když je zařízení takhle velký musím mít aspoň velkej displej. No furt si říkám že i ohledně funkcí. jsem rád že mám svýho Qteka 9100

  2. TomasNM (neregistrovaný)

    Sudruhovia asi urobili chybu… Preco je na obrazku WM2003?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *