Domů » Bleskovky » Turing Phone za dva roky: Tři Snapdragony 830, 18 GB RAM a až 1,2TB paměť

Turing Phone za dva roky: Tři Snapdragony 830, 18 GB RAM a až 1,2TB paměť

Společnost Turing Robotic Industries (TRI), která si dala do názvu jméno přemožitele Enigmy, matematika a kryptologa Alana Turinga, má ve svém portfoliu smartphone nazvaný Turing Phone, jehož specializací je právě pokročilé šifrování a bezpečnost obecně. Toto zařízení bylo představeno loni, avšak do prodeje se ještě nedostalo (aktuálně se čeká na nové kolo předobjednávek). Již nyní jeho však výrobce predikuje, jak bude Turing Phone vypadat příští a přespříští rok.

Turing Phone Cadenza 2017

TRI se ve svých představách rozhodně nedrží při zemi – osazení 5,8″ Quad HD displeje ještě tak šíleně nevypadá, ovšem poté začíná koncert naprosto neskutečných specifikací – dvojice Snapdragonů 830, 12 GB RAM, 512GB vnitřní paměť se sloty na dvě microSD karty, 60Mpx fotoaparát vzadu a duální 20Mpx vepředu, grafenová 100wh baterie a podpora až 4 SIM karet v jednu chvíli.

ap_resize

Telefon má pohánět operační systém Swordfish OS (založený na Sailfish OS) s hluboko integrací strojového učení a umělé inteligence.

05533190-473e-4b06-ac6a-88c94bdbed3a

Turing Monolith Chaconne 2018

Zdály se vám předchozí specifikace příliš přehnané? Tak se pojďme podívat, jak by mohl podle nejnovějšího newsletteru společnosti TRI vypadat Turing Phone za dva roky. Rendery naznačují zařízení vybavené hardwarovou klávesnicí a dotykovým 6,4″ displejem o rozlišení 2 160 × 3 840 pixelů.

ff00518e-f7f8-4301-b8b7-bd9ca2ff524b

O pohon se má starat trojice Snapdragonů 830 podpořená hned 18 GB RAM. Pro ukládání dat má sloužit trojice 256GB úložišť a také dvě microSD karty o stejné maximální kapacitě – dohromady tedy něco přes 1,2 TB.

Konfigurace fotoaparátů zůstává stejná, stejně tak i operační systém Swordfish; ten má být nicméně doplněný o modul A.L.A.N., což má být patrně inteligentní asistent, jehož funkce mají být popsány později, zřejmě v dalším newsletteru.

6b2f624b-388e-4eb1-9f1f-4059cc4b77cc

Pokud jste milovníky sci-fi, nebo naopak věříte, že se s těmito smartphony v příštích dvou letech skutečně setkáme, můžete se připojit na těchto stránkách k odběru dalších novinek. My se ale raději zase vrátíme nohama na pevnou zem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. „512TB vnitřní paměť“ – tak to bude hooodně přehnaný ????

 2. xox (neregistrovaný)

  A cena tak 100k Kč :D

 3. A380 (neregistrovaný)

  Plus hořčíková mobilní toaletní mísa a pochromované vidle k tomu. „Pokud je to tohle normální, nechci být střízlivý.“ (Kryton z Red Dwraf)

 4. A380 (neregistrovaný)

  Překlep – Dwarf:-)

 5. AAA (neregistrovaný)

  tak to je piča dělo :D

 6. Craftmanek (neregistrovaný)

  by mě zajímalo jak do toho s těmi 3 snapdragony narvat baterku aby aspon vydržel den při neustálem provozu…..
  a u toho s dvěma nevěřím, že ta cena bude pod 40k, u toho s třeni to tipuji tak 60k….

  • jemnopriezvysko (neregistrovaný)

   nač ti bude kto odpovídat, tvé IQ to i tak nepochopí

  • b-i-k-e-r (neregistrovaný)

   Hydrogen fuel cell…je to v tech specifikacich…a je to asi tak to nejvic scifi ze vsech tech veci…a jestli by to tam vazne narvali, tak se rozmery a hmotnost posunou uplne jinam…

 7. Povedzme ze Vypoctovy vykon by sa zosynchronizovať dal. Ale grafický určite nie :D, takze vykon nevyuzity a efektivita nulova.

 8. Společnost Turing Robotic Industries pravděpodobně zaměstnává spoustu smaženek. A zrovna teď se jich nějaký novinář zeptal, jaké halucinace jsou jejich nejoblíbenější…

 9. Oldřich Svoboda

  Až to popatřím někde na vlastní bulvy a fyzicky také ohmatám, poté také jako ateista uvěřím! No ale bylo by to hezké…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).