Domů » Články » TP Vision představuje další nové řady OLED televizorů Philips

TP Vision představuje další nové řady OLED televizorů Philips

Společnost TP Vision tento týden v Praze představila dvě nové řady OLED televizorů Philips. K nejvyšším řadám OLED+ se zvukem Bowers and Wilkins tak přibyly nové televizory série OLED854 (OLED804) a OLED754.

Série Philips OLED854 a OLED804

Jedná se o výhodné televizory, které diváka zaujmou kvalitním 4K obrazem díky kombinaci OLED panelu a již třetí generace obrazového procesoru P5. 55palcový model 55OLED804 mimochodem získal ocenění EISA pro nejvýhodnější OLED televizor roku 2019 – 2020.

Philips OLED854

Inovovaná třetí generace obrazového procesoru P5 se ve všech nových televizorech OLED stará o zpracování a vylepšení obrazu. Třetí generace má dvoučipové uspořádání, ve kterém druhý čip zdvojnásobuje výpočetní výkon a přináší 30% vylepšení obrazové kvality ve srovnání s druhou generací procesoru. P5 vylepšuje obrazový výkon a přináší lepší redukci šumu, ostřejší obraz a přesnější barvy, včetně té pleťové. To vše bez ohledu na zdroj obrazu.

Philips OLED854 3

Nový procesor poskytuje lepší obrazovou kvalitu ve formátech HDR10, HDR10+ a nově i v Dolby Vision. Tento formát divákovi nabízí nevídaný jas u světlých scén i působivě temné zobrazení v tmavých oblastech. Zvuk jako v kině zaručuje podpora formátu Dolby Atmos.

Chytré ovládání a Ambilight

Oba modely jsou vybaveny čtyřjádrovým procesorem a operačním systémem Android TV ve verzi P. Díky němu je možné stahovat a používat aplikace a hry, stejně jako si jednoduše prohlížet filmy a seriály z obchodu Google Play. Televizor můžete ovládat i pomocí hlasu díky podpoře Google Assistant a zařízení Alexa. Ani v této sérii nechybí oblíbená technologie Ambilight v třístranném provedení.

V čem se od sebe oba modely liší?

Modely 854 a 804 se od sebe liší pouze stojanem. OLED854 má tmavý chromovaný středový otočný stojan. Ten umožňuje umístit televizor na stolek, který je menší než šířka samotného televizoru a dovolí natočit obrazovku tak, jak je zrovna potřeba. OLED804 má pevný stojan tvořený dvěma kovovými nožičkami. Oba televizory mají rovněž tenký chromovaný rámeček.

Philips OLED854 2

Televizory série OLED854 a OLED804 jsou k dostání v úhlopříčkách 55 a 65 palců od 46 990 Kč.

Philips Série 754

OLED panely vytvářejí kvalitní obraz, precizní podání černé barvy i plynulý pohyb. I proto společnost TP Vision tento rok uvedla model Philips OLED754, který nabízí všechny tyto přednosti OLED panelu v sérii, která byla doposud vyhrazena pouze LCD televizorům.

Philips TV OLED754

Operační systém Saphi zajišťuje snadné ovládání a nabízí základní chytré funkce, jako je stahování aplikací nebo streamování obsahu. Tento model je podle slov výrobce vhodný pro náročné zákazníky, kteří si přehrávají většinu obsahu v nejvyšší kvalitě přes HDMI, USB či streamovací služby.

Stejně jako vyšší série i modely OLED754 disponují třístranným Ambilightem a jsou vyrobené v precizním evropském designu. Modely OLED754 bude možné zakoupit již od 39 999 Kč v úhlopříčkách 55 a 65 palců.


Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
petrpan
Uživatel
petrpan

A verze HDMI je 2.1 nebo jen 2.0?

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Dobrý den, je tam HDMI 2.1 s přenosem až 48Gbps :-)

Martin123
Uživatel
Martin123

Vždy když sem v eletru a uvidím tam Philips s jeho nereálnými barvami chce se mi smát.8

mila001
Uživatel
mila001

To si asi koukal na jinou značku.

Tom
Anonym
Tom

Ono hlavně velmi často má TV různých značek v prodejně zapnutý režim kdy je kontrast a podsvícení plus barvy skoro na maximu aby obraz ,,vynikl,,
Doma toto každý nastaví podle sebe…

lukass71
Uživatel
lukass71

Tom: Presne tak, TV v prodejne maji vzdy zapnuty ten co „nejbarevnejsi“ rezim, aby to udelalo wow efekt na zakaznika.

Todi
Uživatel
Todi

Je vidět, že se „vyznáš“. Na prodejně, kde ti i prodejce vysvětlí, že to je na společný kabel, prostě špatná kvalita signálu a také záleží na nastavení obrazu. Stačí si přinést vlastní kvalitní nahrávku a všude ti jí nechají pustit a nastavit si obraz. Navíc Philips má výborné zpracování a výsledný obraz a to i ze zdroje s nízkým rozlišením. Běžná tv vysílání, že, nebo youtube s jeho kouzlením s původní kvalitou nahrávky.