Toshiba odhalila trojici fotomodulů pro Project Ara

V tomto roce by se měl dostat do prodeje modulární smartphone Ara od Google, který bude k vidění mimo jiné i na veletrhu MWC v Barceloně. Na tvorbě modulů se podílí i japonská společnost Toshiba, ta nyní představila tři fotoaparáty, které budou sloužit jako volitelné příslušenství projektu Ara.

 

Vlajkovou lodí mezi moduly je 13megapixelový snímač s rozměry 20 × 40 × 7,1 mm a velikostí pixelu 1,2 mikrometru. Více parametrů Toshiba neuvedla, podle obrázku bude fotomodul vybaven přisvětlovací diodou. 

Méně nároční fotografové by si měli vystačit s pětimegapixelovým fotoaparátem, ten nabídne větší velikost pixelu 1,4 mikrometru, modul bude navíc tenčí – 6,4 mm. Bohužel v tomto případě se však dioda pro přisvětlování tmavých objektů nekoná.

   

Posledním fotomodulem od Toshiby má být dvoumegapixelová čelní kamerka. Rozvoj modulů bude nadále pokračovat ve fázích, v nichž by měly být postupně přidány funkce jako NFC nebo externí paměť. V roce 2016 by se Toshiba chtěla pustit i do výroby rozměrnějších modulů, samotný telefon má být dostupný na konci letošního roku v Portoriku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  Nech povedia kolko to bude stat a ja poviem ci bude project ARA uspesny. Zatial si myslim ze nebude uspesny ale mozem zmenit nazor.

 2. shepii (neregistrovaný)

  Já myslel, že fotoaparát bude součástí základny, to jako budu moct mít dva fotoaparáty?

 3. Nth (neregistrovaný)

  Nevím jak redaktoři ale „podle obrázku navíc nebude fotomodul vybaven přisvětlovací diodou. “ Já tam tu diodu teda vidím

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   Máte pravdu, ta věta se tam zatoulala z popisu 5megapixelového snímače. Nyní je vše v pořádku, díky za upozornění

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *