Domů » Bleskovky » Toshiba Encore 2 Write: Dvojice tabletů s Windows a podporou stylusu Wacom

Toshiba Encore 2 Write: Dvojice tabletů s Windows a podporou stylusu Wacom

Loni na veletrhu Computex představila Toshiba mimo jiné osmi a desetipalcový tablet s Windows s názvem Encore 2, letos na veletrhu CES ukázala jejich vylepšené verze s podporou stylusu Wacom. Ten však bohužel není integrován do těla tabletů a musí se nosit zvlášť.

  

Hardwarová výbava je u obou modelů totožná, displej nabízí HD rozlišení (1 280 × 800 pixelů), výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor Intel Atom v kombinaci 2 GB paměti RAM. Chválíme výrobce za vnitřní úložiště o kapacitě 64 GB, které lze navíc rozšířit microSD kartou do velikosti 128 GB. Toshiba sáhla k vylepšení fotoaparátů, zadní snímač disponuje rozlišením 8 megapixelů, vepředu se pak nachází HD kamerka pro videohovory.

   

Tělo tabletů obsahuje kromě slotu na paměťovou kartu ještě microUSB port, dvojici reproduktorů Dolby Digital Plus, sluchátkový jack a microHDMI pro připojení externího monitoru (pouze u 10“ modelu). Bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvoukanálová Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 a ve výbavě nechybí ani GPS s elektronickým kompasem, akcelerometr a gyroskop. Desetipalcový model váží 0,54 kg, osmipalcový pak o deset gramů méně. Výdrž na baterii má být v obou případech 11 hodin při běžné práci, 8 hodin při přehrávání videa.

   
Toshiba Encore 2 Write 8 

Přiložený digitální stylus Wacom má díky své velké citlivosti přinést maximální prožitek při psaní po displeji, pero dokáže rozeznat 2 048 úrovní tlaku, je lehké a má nabídnout vysokou výdrž na baterii. Pro využití pera nabízí Toshiba vlastní aplikaci TruNote pro ruční zaznamenávání poznámek nebo kreslení, samozřejmostí je i rozpoznávání psaného textu.

   
Toshiba Encore 2 Write 10 

Dalšími bonusovými aplikacemi jsou TrueCapture pro fotografování dokumentů, učebnic nebo poznámek z tabulí a jejich převodu do strojově čitelné podoby a TruRecorder pro záznam audia. V balení nechybí ani roční předplatné kancelářského balíku Office 365 na jeden rok.

  

Tablety Toshiba Encore 2 Write mají být dostupné již tento měsíc za cenu 400 USD (9 300 Kč bez DPH) za 10“ model nebo 350 USD (8 200 Kč bez DPH) za 8“ tablet. O dostupnosti v našich končinách nemáme prozatím žádné informace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Shit goes serious. Zachvíli se bude moct Wacom se svejma čtyrycetitisícovejma tabletama vycpat.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   No, ona použitelnost těchto tabletů s pery se bude odvíjet od rychlosti displeje, který bude muset ještě významně redukovat zpoždění zápisu křivky, které je dnes v řádech desítek ms…cca kolem 60ms u těch lepších zařízení. Kdysi MS ukazoval technologii, která tuto latenci sníží na 1ms, což už pak opravdu vypadá jako klasické psaní tužkou bez zpoždění a bude to velmi návykové. Dnešní zařízení prostě mají stále velké zpoždění, buď patrné hned, nebo po chvíli kreslení a stále to tak není ono na vážnou práci.

  • Já používám Samsung Note 10.1 se stylusem několik hodin denně a zpoždění je ten nejmenší problém. Horší je ne vždy dobře odstupňovaná citlivost tlaku, potažmo stínování a občasný malý úskok kurzoru od stylusu v některých částech displeje.

 2. jirxu (neregistrovaný)

  Ta cena je dost vysoko např oproti dell venue 8 pro co má také aktivní stylus jen ne od wacomu…

  • Ono má řešení od Wacomu výhodu v tom, že na něj seženeš několik dalších různých stylusů. U menšinových způsobů, jako má třeba Dell, to asi nebude tak jednoduché.

  • nemyl se, neseženeš. tyto stylusy nejsou kompatibilní s těmi pro grafické tablety od Wacomu.

  • Nemýlím, jeden ke každodenní spokojenosti s Notem 10.1 používám ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).