Domů » Bleskovky » Torso: Kompaktní dobíjecí systém, který poslouží i jako skvělý stojánek

Torso: Kompaktní dobíjecí systém, který poslouží i jako skvělý stojánek

Máte neustálé problémy se smotanými kabely od vašich zařízení? Vozíte s sebou na cesty nabíječky, dokovací stanice, stativy, které vám zabírají místo v zavazadle? Možná pro vás máme řešení, na serveru Kickstarter pro kolektivní financování projektů se objevila druhá generace projektu Twig, nesoucí název Torso.

Torso je gadget, který v sobě spojuje několik velmi použitelných funkcí. Základem je ohýbatelný dobíjecí kabel, který je opatřen dvěma nožičkami ze stejně ohebného materiálu. Tato trojnožka dokáže skvěle nahradit dokovací stanici, stativ nebo pouhou nabíječku mobilního telefonu, chytrých hodinek a další přenosné elektroniky. Torso je možné využít následujícími způsoby:

  • Přenosný mód: Pro jednoduchou synchronizaci a nabíjení vašeho zařízení na cestách
  • Trojnožka: Stativ pro focení mobilním telefonem, vhodný například pro pořizování nočních snímků, při použití samospouště nebo pro komunikaci prostřednictvím videohovoru
  • Nabíječka: Ohněte kabel, zasuňte do adaptéru v zásuvce a nabíjejte
  • Širokoúhlý režim: Stojánek vhodný například pro sledování videa na vašem smartphonu
  • Režim Wrap: Kolem Torsa jdou elegantně omotat pecková sluchátka, už žádné složité rozmotávání

Únosnost Torsa samozřejmě není nekonečná a některé režimy nelze použít například pro nabíjení těžších tabletů. S omezením také musí počítat majitelé zařízení, která nemají nabíjecí konektor umístěný centricky, v tomto případě může dojít v oblasti konektoru k většímu namáhání. Jako stativ je bohužel možné použít tento gadget u telefonů s konektorem na spodní hraně pouze v režimu focení na výšku.

   

Torso se bude vyrábět ve variantách s různými koncovkami, od tradičního microUSB až po konektory výrobků Apple a to jak starším 30 pinovým, tak i novým konektorem Lightning. Aby bylo možné výrobu rozjet, potřebuje otec tohoto nápadu, Jason Hilbourne, nastřádat 50 000 USD (1 milion Kč). V současné době má k dispozici necelou polovinu. Pokud se vám jeho nápad líbí a chtěli byste jej podpořit, můžete tak učinit během následujících 28 dní na stránkách projektu. Obyvatelům USA bude v případě příspěvku 15 USD (300 Kč) a vyšším zaslán výrobek s microUSB konektorem již letos v dubnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments