Tip: Volejte přes Skype přímo z vaší e-mailové schránky na Outlook.com

Microsoft koupil společnost Skype již v roce 2011, stále ji však udržuje jako samostatně fungující subjekt, i když protokol Skype čím dál více začleňuje do vlastních služeb. Skype stal pro Microsoft komunikátorem číslo jedna, zadupal do země oblíbený Windows Live Messenger, přišel s přihlašováním skrze účet Microsoft a v loňském roce si našel cestu i mezi propojené služby na stránkách Outlook.com, bohužel jen v Severní Americe a ve vybraných evropských státech. Nyní je možné jej plnohodnotně využívat na těchto stránkách i v našich končinách. 

  

V posledních dnech Microsoft nezahálí a přidává na stránky Outlook.com stále nové funkce. Začalo to přejmenováním cloudového úložiště SkyDrive na OneDrive, po té přidáním zástupců webových aplikací Office Online do nabídky a nyní je možné skrze Outlook.com telefonovat a chatovat skrze Skype. Bohužel stále nelze provozovat videohovory bez instalace, ačkoliv v tomto případě se nejedná přímo o instalaci aplikace, ale doplňku do internetového prohlížeče. Tento doplněk funguje na prohlížečích Internet Explorer, Google Chrome, Mozila Firefox a také Safari na Apple OS X.

  

Po jeho instalaci již lze přímo z kontaktů ve vaší e-mailové schránce nebo v okně pro chat vyvolat hovor, případně videohovor až v HD rozlišení. Po jeho vyvolání se spustí okno pluginu, podobné tomu z aplikace Skype. Naštěstí nedávno byla opravená chyba, která zapříčinila, že v případě vašeho současného přihlášení na více místech (telefon, počítač, Outlook.com) vám po přijetí hovoru dál vyzváněl Skype na ostatních místech. Uvidíme, zda se Microsoftu podaří v budoucnu komunikaci přes Skype zprostředkovat přímo pomocí HTML a Javascriptu na místo instalace separátního doplňku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. mmme (neregistrovaný)

  Tip: [odkaz]

 2. Johny (neregistrovaný)

  Skype je jeden z nejproblematějších nedodělků a schizofrenii Microsoftu. Od synchronizace skype kontaktů až po fakt, že třeba ve W8 a na dalších místech vám nutí skype pod vašim Microsoft ID a není možnost se přihlásit pod vašim klasickým skype ID. Nechápu jak prostě MS přemejšlí, vždyť tyhle věci jsou tak strašně násilný!

 3. johny (neregistrovaný)

  *nejproblematičtějších :D

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Raz to prist malo. Skype zu nejaku tu dobu MS patri. Takze nevidim dovod preco sa neprihlasovat s MS uctom.

  • mceza (neregistrovaný)

   Já to chápu. Jedna služba, jeden účet. Naopak se mi to líbí. Ale i tak bych si být tebou nejprve zjistil, jak to funguje. Já se na Skype pod svým Skype ID přihlásit naprosto běžně mohu.

   Google je taky násilný, když pro sociální síť, hangouts, mail a další služby VYŽADUJE přihlášení pod jedním účtem?

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   MCEZA: Zrovna něco podobného jsem chtěl napsat. Opravdu nechápu, proč někomu vadí sjednocování účtu, tím myslím JOHNYho. Nevadilo mi to u Google, nebude mi to vadit ani u Skype, naopak jsem rád, že si nemusím pamatovat tolik loginů a hesel.

   MS i Google mají u mne za 1 v tomhletom.

  • Johny (neregistrovaný)

   Asi nechápete ten problem. Je to stejný, jakoby třeba T-mobile najednou odkoupil Telefonicu a nutil vás, jako bývalého zákazníka O2 změnit si telefonní číslo. Pokud používáte skype jako pracovní nástroj nutí vás založit novej => otravovat všechny svoje kontakty a nahánět je zpátky. Do skype nejde propojit více účtů pod jedno MS ID. Je buď skype ID které bylo před odkupem skypu nebo „hotmail“ ID. Které mimochodem MS plánuje zase zrušit, takže si budu zakládat další ID asi.

   Google je podobně otravnej v případě youtube, kdy se několikrát dotazuje do měsíce, jestli chcete s youtube propojit G+ účet nebo používat stávající youtube účet. Rozdíl je v tom, že máte na výběr, to v případě MS nemáte. Musíte ve Windows 8 používat MS id (nebo se přihlašovat do W8 pod skype id, což ale nejde, pokud neni u MS ;-)

   mceza: nelži, do integrovaného metro Skype účtu se prostě ve W8 pod jiným, než tvým přihlašovacím účtem nepřihlásíš. Musíš stáhnout ze stránek oficiální aplikaci pro Desktop verze.

  • Johny (neregistrovaný)

   Pro ty co by nevěděli furt jak to myslim. Tak samozřejmě já si můžu propojit účty se skypem a přihlásit se na muj jedinej osobní skype účet, ale už se neodhlásim a nepřihlásim se přes to na svuj skype pracovní účet ;-) Kvůli tomu musim ve windows založit úplně nového uživatele… jak intuitivní

  • Johny (neregistrovaný)

   a aby toho nebylo málo, tak vám to sjednotí kontakty z Messengeru a Skypu do jednoho totálního bordelu. Jako bonus je to pak ještě samo namrská do outlooku, kdyby toho svinčíku bylo furt poskromnu.

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Pokud se nepletu, tak jde jen o spojení, čili svůj starý účet propojíš s MS účtem. Nick a vše okolo ti ale zůstává, nemusíš nikomu říkat, že máš nový účet. Nebo se pletu?

  • Johny (neregistrovaný)

   Jenže problém je v tom, že ty nemůžeš mít pod jedním MS ID víc těch účtů. Stejně tak pod Metrem teda můžeš mít jen jeden funkční účet. Nelze se od něj odhlásit a přihlásit se na jinej, pokud se neodhlásíš kompletně z Windows a nevytvoříš pro něj nový.

   Takže pokud máš třeba v práci windows (což já mam) a chtěl bych se přihlásit na pracovní skype, musim buďto přestat používat metro a nainstalovat si DRUHEJ skype pro desktop a nebo se odlogovat od osobního účtu a vytvořit si novej OUTLOOK.COM účet (na kterym samozřejmě teď nebudu mít kontakty z osobního ;-), pak s ním propojit přes internet pracovní skype a PAK teprva ho budu moct používat. Když si budu chtít dát ale přestávku a zahrát si s bráchou DOTU (žertuju), budu se pro komunikaci muset odhlásit z windows a zas přihlásit na osobní účet.

   Jednim slovem: DEMENCE

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Johny postav sa a z hlboka sa nadychni, mozno ti to pomoze. Zbytocne si to komplikujes a prekrucas. Metro Skype je este stale vo vyvoji a Metro Skype by mal byt hlavne pre tablety a nie pre Desktop. A tam na desktopovom Skype problem nemas. Outlook sa da filtrovat. Ja problem vidim skor v tom ze ludia sa neradi prisposobuju jednoduchosti. Nenadarmo sa hovori ze zvyk je zelezna kosela.

   A vo Win8 sa nemusis odhlasovat z uctov. Mozes sa prepinat medzi uctami

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   + v Metro Skype sa odhlasit tiez mozes!

  • Johny (neregistrovaný)

   v metro skype se nemůžeš „odhlásit“. Pokud se chceš odhlásit od skype, musíš se přihlásit jako jiný uživatel Windows. A na to musíš založit novej účet ve windows. Přepínat mezi uživatelema, to je opravdu elegantní řešení problému. Ovšem nevidím rozdíl mezi tím se odhlásit a přihlásit jako jiný uživatel krom toho, že přepínání sežere víc paměti.

   [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Z nějakého důvodu se neodeslal zbytek. Takže: Nechápu, kde si přišel na to, že metro je pro tablety. Tak se to teď „říká“, ale co já vim, tak je přednastavené defaultně, je to hlavní centrum celých Windows 8 a já opravdu nechápu, proč jako uživatel bych měl přijít do OS, celej ho přenastavit, abych se dostal zpátky na původní verzi (osekanou Win7) a tam nainstaloval duplicitní aplikaci (která je už v Metru). To ti přijde normální? Instalovat software dvakrát do svýho počítače? Mě to teda normální nepřijde ani trochu.

   Shrnul bych to asi timhle:

   [odkaz]

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Tak sa teda ospravedlnujem. Neskusal som sa odhlasit. Ale je to fakt cudne a tu ti davam za pravdu. Ale nic to nemeni na tom ze zjednocovanie uctov beriem ako pozitivum.

 4. stm01 (neregistrovaný)

  Sjednocování je naprosto v pořádku. Nelze než chválit.:-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *