Domů » Bleskovky » Tim Cook zostudil iPhone, na Twitteru zveřejnil rozmazanou fotku ze Super Bowlu

Tim Cook zostudil iPhone, na Twitteru zveřejnil rozmazanou fotku ze Super Bowlu

Apple na svých tiskových konferencích věnovaných iPhonům vyzdvihuje snad všechny jejich vlastnosti, kvalitu fotoaparátů nevyjímaje. I když papírově tato komponenta u iPhonů povětšinou zaostává za konkurencí, souhra hardwaru a softwaru dokáže z jablečných telefonů vyloudit velmi slušné snímky; občas ale automatika selže a vytvoří oku nelahodící výsledek. To se může koneckonců stát každému, problém však nastane, pokud se jmenujete Tim Cook a nepovedený snímek nasdílíte na svůj Twitter.

cook

Ředitel Apple se stal přímým účastníkem nedělního finále amerického Super Bowlu, a po ukončení zápasu se neváhal zúčasnit sledování oslav přímo na hrací ploše. Z tohoto místa také na Twitter zaslal výše zveřejněnou fotografii s gratulací vítěznému týmu, která je trestuhodně neostrá a rozmazaná. Neuběhlo mnoho času a Twitterem se začaly šířit parodie a vtipy zesměšňující kvalitu fotoaparátu jablečných telefonů.

https://twitter.com/andykoh_/status/696574550193135616

Zatímco jiní doporučují Timovi Cookovi lekce fotografování, případně mu doporučují konkurenční telefony, jiní berou věc jako připravovanou kampaň pro iPhone 7, která bude stát na tvrzení, že novinka fotí výrazně lépe než současná generace.

https://twitter.com/GeneralFever/status/696774119463985152

Tim Cook by si příště každopádně fotografii před sdílením pořádně zkontrolovat. Na Twitteru ale snímek vydržel jen několik hodin a Tim jej před několika okamžiky raději odstranil a ke špatné kvalitně snímku se nijak nevyjádřil. Zdá se tedy, že vše bude chtít v tichosti zamést pod koberec.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. FantomasMan

  Tim Cook nech to berie ako ponaučenie, že do IP6 patrí optická stabilizácia. A nie len do pádla IP6+.

 2. Johny (neregistrovaný)

  „kauza“

 3. Ach bože tak pro redakci – dobrá fotografie neznamená ostré vše od 1mm do nekonečna. Záleží na záměru, obsahu, atmosféře…

  TOMU SE ŘÍKÁ UMĚNÍ ????

  • WhiteRabbit

   Je pravda, že atmosféru ta fotka rozhodně má… :)

   • No je pravda že umění v ni nevidím, ale atmosféra tam je a tak Cook prostě neumí fotit.
    Bože kolik takových fotek vzniklo z profesionálních zrcadlovek za 100 tisíc.

 4. GoofySK (neregistrovaný)

  A redakce zase zostudila sebe, když píše takovýto, slušně řečeno, bulvár :-(

 5. Martin (neregistrovaný)

  mě zas tak rozmazaná nepřijde…

 6. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  V redakci dnes radi virus idiocie?

 7. Šimíňo (neregistrovaný)

  Zejména pro pány jako AIKON, Mr.Arakin a Johny, aneb všem známé fanoušky iVěcí. Ta fotka nemá ani atmosféru, ani to tak nechtěl, je prostě rozmazaná a nepoužitelná. To je fakt. Odvádět pozornost ve smyslu „okurková sezona“, „no bóže“, „bulvár“ jsou jen kydy. IPhony fotí často neostře a makro je pro Apple možná tak velkoobchod. Stačí, když si tak roluji FB dolů a při pohledu na fotky je jasné, které jsou z iPhonů. Nahráno prostřednictvím iOS – záruka rozmazaného selfie.
  Před dvěma týdny jsme byl s přítelkyní na oslavě u kamarádky, která miluje USA a Apple (nevím, co dřív, ale oboje šíleně). Dle toho se odvíjela i skladba účastníků – Apple kamarádů. iP5s (asi 3x), iP6 (2x), iP6+… A jak to dopadlo při skupinové fotce? :) Změna tří iPhonů a já musel tahat svoji stařičkou Lumii.
  Bohužel pro lidi, kteří už dnes vyhlíží iPhone 7 s odůvodněním „prostě ho chci“, žádná změna. Aspoň si z ní (nich) můžu dělat prdel…
  Přeji krásný den.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Nazyvat me „znamym fanouskem iVeci“ – rekl bych, ze tim virem, o kterem nahore pisi, uz ses nakazil taky…. B-)

   • Šimíňo (neregistrovaný)

    Tak ano, jde to i přes urážky. Vcelku dlouho jsem to tu vždy jen pročítal a buďto kroutil hlavou, nebo se usmíval, ale netrápilo mě to tak, abych se přihlašoval. Zase tolik jmen tu nerotuje, takže člověk pak už ví, kdo co o čem píše.. :)
    Jestli Vám to tak přijde, budiž :)

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Šimíňo: Jestli ty špatné selfie nejsou způsobeny předním 1.2 MPx fotoaparátem?! Neříkej, ze si čekal od tohoto rozlišení lepší výsledek.

   • Šimíňo (neregistrovaný)

    Uživateli je ale přece jedno, čím jsou způsobeny, ne? Vždyť 5 Mpix na přední kamerku je dnes už docela standart i pro střední třídu, některý telefony to mají i v cenové hladině kolem 7 tisíc.
    Minimálně polovina těchto selfie je ale focena na primární, zadní foťák, takže ani tím to nebude.

  • Šimíňo – co žes to vytáhl za starou Lumii?

   iPhone na automatiku fotí velmi dobře, problém je v tom, že když někdo fotit neumí tak prostě neudělá fotku ani z foťákem za 200 000 ani s foťákem v mobilu. Proste s tím Cook hejbnul nebo to nezaostřil a td.

   Jinak pro tvé info přešel jsem na 6s Plus z Lumie 1020 – tak by mě opravdu zajímalo co za superlumii máš protože ani 950xl lepší fotku neudělá a 6s Plus je s 950 plichta – ve tmě trochu lepsi 950 na video je lepsi iPhone. Jednak jsem si je porovnával jednak dvě 950xl vlastní kamarádi.
   Lumie pod 950 to jest 1520 a 930 fotí jeste pouzitelne. Zbytek je uz čisté dokumentační.

   Jo a AIKON – znamená po spátku NOKIA – jako fanoušek této značky a bejvalé 1020 ;)
   Jsem zvědav na tu tvou zazracnou Lumii kterou jsi musel na party plné Ajfooouunů vytáhnout abys vse zachránil. :D

   • QNX (neregistrovaný)

    Lumia 950 rozhodne fotí v každom smere lepšie ako iPhone

   • Šimíňo (neregistrovaný)

    Právě zmiňovanou Lumii 1020. Stará je dost ale pokud porovnám své fotky s ostatními kamarády/spoluhráči, furt je dělá nejlepší. Je to měsíc, co jsme potřebovali nafotit a co nejrychleji nasdílet fotky z jedný knížky, která byla nutná přelouskat na zkoušku. Tak jsme se tak rozhlídli po aule a volba padla na L1020, náš obor už ví, že pokud jde o focení textu, je super.

    S fotkami z iPhone 6s mám zkušenosti pouze od přátel, na mobilu vypadají ty fotky super, po přiblížení na PC ale kvalit L1020 nedosahují. L950(XL) mě zatím bohužel (naštěstí?) míjí, asi špatný města, ale u operátorů jí zde prostě nikdo nemá… Takže mohu jen soudit z fotosoubojů na různých serverech. Tam se většinou klaněli k remíze, ale i z diskuzí pod články se lidé přikláněli spíše na stranu Lumie.

    Škoda, že si MS s koupí Nokie nekoupil i její dobrou pověst a sám jí ještě totálně pošlapal. Nástupce L1020 (klidně zase svítivý polykarbonát, displej do 4,5″) byla modla pro mnoho lidí. Bohužel.

    O zázračné Lumii jsem nikde nemluvil a nějaké záchraně všeho také ne. Prostě jsem popsal to, jak to bylo. A že k docílení nejlepší fotky byla vybrána Lumia. Toť vše.

    A pokud budeme obhajovat věci ve smyslu Tim Cook neumí fotit, prostě s tim hejbnul atd… Takže čtečka otisků prstů funguje vždy skvěle – pokud ne, někdo blbě přiložil prst, měl ho upatlanej… Čtečka duhovky funguje vždy skvěle – pokud ne, někdo blbě mrknul, má moc modrý oko… No nevím. Měl se na to podívat a nepostovat to. :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Taky přeji krásný den, děkujeme za příběh a zase za týden až tě pustí za slušný chování k počítači.

   • Šimíňo (neregistrovaný)

    Ano ano, proto píši vždy v takto báječné časy, hluboko v noci či brzy nad ránem, čekám až dozorci a pečovatelé usnou a já se proplížím k PC.
    Opravdu nemám potřebu si tu vymýšlet příběhy. Prodeje iPhonů neovlivní, názor na WP/WM10 také ne, mně za to nový mobil nikdo nedá. Až se mi něco podobného zase poštěstí a bude tu pro to vhodné téma, možná se stavím.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *