TeXet TM-5200: Ruský dual SIM s obřím displejem

Samsung se svým modelem Galaxy Note (recenze) úspěšně vyplnil mezeru mezi smartphony a tablety. Uživatelé si velmi rychle oblíbili pohodlné surfování na obřím displeji a to při zachování relativně malých rozměrů. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy se toho chytí i ostatní výrobci a přispěchají s obdobným zařízením. Prvním přímým konkurentem Samsungu Galaxy Note se zřejmě stane zařízení TM-5200 od ruského výrobce teXet. Podle zveřejněných informací se ve skutečnosti nebude jednat o přímou konkurenci, ale spíš o takového chudšího příbuzného. TeXet TM-5200 nabídne 5,2″ displej s rozlišením 480 x 800 pixelů, což lze při tak veliké úhlopříčce označit za opravdu žalostnou hodnotu.

-

Na základní desce našel své místo jednojádrový procesor s taktem pouhých 800 MHz, kterému dělá společnost grafický akcelerátor PowerVR SGX531. Jako operační systém posloužil Android ve verzi 2.3 Gingerbread. Výrobce však přislíbil, že v dubnu uvolní aktualizaci na nejnovější verzi systému 4.0 Ice Cream Sandwich. O dostatečnou výdrž zařízení se má postarat akumulátor s kapacitou 2 500 mAh. Používání více SIM karet naráz je populární nejen v Číně ale i za Uralem a proto ve výbavě nesmí chybět slot na dvě SIM karty. Za největší trumf považuji cenu, která bude činit 10 990 rublů (zhruba 7 200 Kč). Kromě modelu TM-5200 chystá teXtet uvést i odolný smartphone s názvem TM-3200R a jeden velmi levný kousek nesoucí označení TM-3000.

Zdroj: Phonearena

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku