Testujeme PocketPC gSmart i128: TV/FM Tuner, GSM, 416 MHz…

-Dostal jsem možnost otestovat velice zajímavé Pocket PC společnosti Gigabyte – model gSmart i128. Jedná se o poměrně dobře vybavený komunikátor, který nabízí procesor od Intelu taktovaný na 416 MHz. Ten zajišťuje rychlý chod operačního systému Windows Mobile 5.0. Telefon je vybavený dotykovým QVGA displejem s poměrně malou úhlopříčkou 2,4″, s pamětí také nijak nevybočuje z již zajetých kolejí, konkrétně u něj nalezneme 64MB RAM a 128MB ROM, v případě potřeby lze využít miniSD karet a uživatelskou paměť rozšířit. Bezdrátová konektivita je zajištěna integrovaným Wi-Fi modulem a Bluetooth ve verzi 1.2. Na zadní straně nechybí 2.1 MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možností přepnutí do režimu makro. Funkce telefonu zajišťuje tribandový GSM modul, bohužel chybí podpora EDGE, proto se budeme muset spokojit jen s GPRS.

Výše zmíněné údaje nejsou až tak výjimečné, jenže gSmart i128 si ve svém těle schovává ještě jeden trumf, a tím je integrovaný přijímač analogového televizního a rádiového signálu (PAL/NTSC); díky tomu můžete téměř kdekoliv sledovat televizní vysílání nebo poslouchat oblíbené rádio. Pro příjem signálu je potřeba zapojit do telefonu sluchátka, která poslouží jako anténa. Pro ještě lepší zesílení je možné použít i externí anténu, ta nám ale s gSmartem zatím nedorazila, budeme ji mít k dispozici až příští týden. Po prvních hodinách strávených z gSmartem mě rovněž potěšilo množství bonusových aplikací. V telefonu nechybí JAVA, editor obrázků, pokročilý záznamník, telefonní black list, lupa, zálohovací utilita, baterka, plánovač a spousty dalších položek v nastavení systému.

- - -

Telefon používá pro připojení headsetu vlastí konektor, výrobce ale přibalil redukci na klasický 3,5mm jack. V následujících týdnech gSmarta důkladně otestuji a své dojmy vám nabídnu v připravované recenzi. Ještě před recenzí gSmarta si ale představíme další zajímavé Pocket PC, a sice HTC X7500 “Advantage”. Těšte se! Chvíle čekání si můžete zkrátit přečtením podrobné recenze E-Tena X500+ Wink.

Pokud máte k tomuto telefonu nějaké dotazy, můžete využít komentářů pod článkem nebo našeho fóra. Bude-li v mých silách, pokusím se vaše případné otázky zodpovědět. Za zapůjčení přístroje děkuji společnosti RRC-CZ s. r. o.

- - -

-

Technická specifikace  
Operační systémWindows Mobile 5.0 pro Pocket PC Phone ed. AKU 2.3
Displej

Aktivní TFT 240×320 px, 262k barev (reálně 65k), úhlopříčka 2.4″

ProcesorIntel XScale PXA272 416 MHz
Rozměry106,6 × 53 × 19,8 mm
Hmotnost136 gramů
Paměť64MB RAM, 128MB ROM
Podporované sítěGSM (850/900/1800/1900Mhz), GPRS (třída 10)
Datové funkceWi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 1.2, miniUSB
TV Tuner/FM rádio integrovaný TV tuner NTSC/PAL, FM rádio 
Digitální fotoaparát2.1Mpx, standardní a makro režim, přisvětlovací dioda
BaterieLi-ion 920mAh nebo 1300mAh
Slot pro pam. kartyminiSD
Další informacebohatá softwarová výbava, možnost připojení ext. TV antény
Stránky výrobce Gigabyte
 Zobrazit kompletní specifikaci v našem Katalogu 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Jiří Hrma (neregistrovaný)

    Dováží to společnost RRC-CZ; píšu o tom v článku

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *