Domů » Články » Test originálních polepů Skinzone: Dejte svému zařízení nový vzhled

Test originálních polepů Skinzone: Dejte svému zařízení nový vzhled

Dekorativní polepy Skinzone dokážou nejen zpestřit vzhled vašeho zařízení, ale zároveň slouží jako ochrana proti nežádoucím škrábancům. My jsme se je rozhodli otestovat a navíc pro vás máme speciální akci, ve které můžete polepy získat s 40% slevou.

Společnost Skinzone není čtenářům našeho serveru neznámá, už v minulosti jsme od nich testovali ochranné fólie ScreenShield na displej, které se přímo vyrábějí v České republice. V dnešním článku se podíváme na jejich dalších produkt – originální skiny, kterými můžete zpestřit vzhled svého zařízení a zároveň jej ochránit. Vinylové polepy můžete použít nejen na chytré telefony, ale třeba i na tablety, čtečky nebo notebooky.

Aplikace dekorativního polepu

Samotný proces „nalepení“ je podobný jako v případě ochranných fólií na displej. My jsme Skinzone aplikovali na redakční Samsung Galaxy S III a Apple iPhone 5, který už měl celkem dost poškrábaná záda a samolepkou jsme je bezpečně zakryli.

  
Obsah balení je standardní: k polepu dostanete hadřík, stěrku, aplikační roztok a návod

Před nanesením doporučujeme umýt si důkladně ruce. Následně hadříkem, který najdete v balení, pečlivě očistěte plochu zařízení, kam budete samolepku nanášet. Součástí balení je i speciální aplikační sprej, který po očistění aplikujte na hadřík a opět plochu zařízení očistěte a následně nechte oschnout.

  

Nyní přijde asi nejtěžší bod celého postupu, a sice samotná aplikace polepu na zařízení. Z přiložené karty je potřeba  částečně oddělit dekorativní polep a následně jej přesně nasměrovat na zařízení. Pak už jen stačí fólii pevně umístit a případně vytlačit vzniklé vzduchové bubliny. Zatímco při aplikaci ochranné fólie na displej máte na nalepení více pokusů, v případě samolepky s dekorem doporučuji vše zvládnout na první pokus. Povrch polepu je silně lepivý a při nepodařeném pokusu a následném sundávání z povrchu zařízení hrozí roztažení a změna rozměrů polepu, který pak může přestat správně pasovat.

  

V případě iPhone 5 byla aplikace fólie bezproblémová, jelikož záda telefonu jsou perfektně rovná a stačilo samolepku jen správně umístit a pak vytlačit drobné vzduchové bublinky. U Samsungu Galaxy S III nás polep potrápil o něco více, zejména pak v okolí hran telefonu, které jsou zkosené a samolepku proto bylo nutné velmi přesně umístit. Tady už jsme se přelepování při aplikaci nevyhnuli, ale naštěstí se nám vše na druhý pokus povedlo. Podstatně náročnější bude aplikace na větší plochy (notebooky, tablety), ale při pečlivém postupování podle návodu by to neměl být až takový problém.

  

Povrch fólie je mírně zdrsněný, což napomáhá lepšímu držení zařízení v rukou a zejména u kluzkého zadního krytu Galaxy S III to byla příjemná změna. Z počátku jsem se obával, že by se fólie mohla u ostrých rohů začít odlepovat, ale několikatýdenní testování mě přesvědčilo, že tomu tak není a skin skutečně drží jako přibitý. Jen je potřeba dát při nanášení pozor, aby se na okraje fólie nedostal prach, který by zabraňoval správnému uchycení na kryt.

  

Po měsíci používání jsem se rozhodl polep ze Samsungu Galaxy S III odstranit, abych zjistil, zda na zadním krytu zůstanou nějaké stopy po lepidle. Fólie šla dolů poměrně těžko, nicméně kryt pak stačilo přeleštit navlhčeným hadříkem a po lepidle a polepu nezůstalo ani památky. Samotný vzor po měsíci používání neutrpěl žádné vady na kráse a vypadal stejně jako v den aplikace.

Skinzone - How to apply a skin onto iPhone

Další videonávody jak skin aplikovat, naleznete na webu výrobce

Vybírat můžete z desítek motivů. Pro čtenáře nabízíme slevu 40 %

Na webu výrobce naleznete desítky nejrůznějších motivů, kterými si můžete nechat zkrášlit vzhled svého zařízení.  Standardní cena polepu na telefon je 199 Kč, v případě tabletu 345 Kč nebo 445 Kč u samolepky s 3D efektem. Stejné ceny platí i při nákupu samolepky pro notebook.

 

Pro naše čtenáře jsme připravili speciální akci, při které můžete až do konce června pořídit dekorativní polepy se 40% slevou. Do objednávkového formuláře na Skinzone.cz či Skinzone.sk stačí zadat kód SMARTMANIACZ (pro objednávky v rámci České republiky) nebo SMARTMANIASK (pro objednávky na Slovensko).

V případě, že si na své zařízení skin pořídíte nebo už jej máte, budeme rádi, když se s námi podělíte o fotografii v našem diskuzním fóru, kde jsme pro tyto potřeby založili speciální vlákno. Další galerii s motivy naleznete zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. trent (neregistrovaný)

    Díky za tento lehce reklamní článek. Chtěl jsem si folii objednat na note a nedovedl jsem si to dostatečně představit, jak to bude vypadat.

  2. Tak teda objednáno. Jsem na to moc zvědav………

  3. aktivator (neregistrovaný)

    Pisete, ze kod je platny do konca 06/13 a mne uz pise, ze platnost voucheru vyprsala ! :-(

  4. Omlouváme se, opraveno, kod SMARTMANIASK je funkcni …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).