Domů » Bleskovky » Tesly se naučí mečet, Elon Musk odhalil nové zvuky klaksonu i pohybu

Tesly se naučí mečet, Elon Musk odhalil nové zvuky klaksonu i pohybu

Majitelé elektromobilů Tesla brzy získají novou hračku. Napříč státy totiž vznikají legislativy požadující, aby elektromobily vydávaly při pohybu menší rychlostí (v USA do 32 km/h) nějaký zvuk. Cílem je dát chodcům vědět, že se kolem nich pohybuje auto. Něco, co je u aut se spalovacím motorem zjevné, u elektromobilů však často problematické.

Tesla Model Y blue

Elon Musk v legislativě spatřil příležitost a na Twitteru oznámil, že se Tesly brzy naučí vydávat při pohybu a troubení nejrůznější zvuky.


Mečení, kokosy z Monty Python a možná i vlastní zvuky

Zatím nebyl zveřejněn celkový seznam zvuků, z nich si budou moci uživatelé vybírat. Ví se už však, že vaše Tesla bude moci vydávat zvuk klapání koňských kopyt, nebo přesněji kokosových skořápek. Pokud nevíte o čem je řeč, pusťte si skeč Monty Pythonů níže.

Z dalších naznačených zvuků pak lze zmínit kozí mečení a… vítr? Význam druhého emoji použitého Muskem není zcela jasný, některé weby očekávají, že na lidi budete moci místo troubení prdět.

Zajímavé je také to, že Elon Musk zvažuje, že by řidičům umožnil nahrávat vlastní zvuky. Nechceme si však radši ani představovat, co všechno by nejrůznější vtipálky napadlo. Například sprostě nadávající klakson by jistě významně zvýšil kulturu cestování.


Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Teslu v černý, Imperium March … jinak to nekupuju :)
Ta radost z toho koupit si tiché auto … EU/USA … FU!
Další z unikátních problému dnešní doby.

Krk
Anonym
Krk

Jo když takhle potkáš Golfa co se rozjíždí do kopce, vypadá to jako špatnej střih ve filmu.. Mě se to líbí.. Od dob Night Ridera jsem nic podobnýho nevyděl. Ale ten Muskův nápad, no nevim. Dej si tam něco co bude štvát lidi a objedou ti ho klíčem a hůř.. Možná bys potom potřeboval toho Stormtroopera aby ho potom hlídal.