Domů » Bleskovky » Tesla slaví. Vyrobila už přes 1 milion elektrických aut

Tesla slaví. Vyrobila už přes 1 milion elektrických aut

Majitel Tesly Elon Musk se na Twitteru pochlubil, že automobilka vyrobila již milion vozů. K pokoření přelomového milníku potřebovala 12 let.

Tesla logo
Ilustrační obrázek (zdroj: Tesla)

Milion aut za 12 let se nemusí zdát moc, když vezmeme v potaz, že automobilky jako Toyota nebo Volkswagen Group produkují milion vozů každý rok, Tesla však na rozdíl od nich vyrábí pouze elektromobily. Podle finanční zprávy z ledna společnost očekává, že letos dodá na trh po celém světě půl milionu aut, takže by mohla brzy dosáhnout dvoumilionového milníku.

Miliontým vozidlem se stal Model Y, který by Tesla měla na trh uvést ještě v březnu (dříve přitom předpokládala, že se tak stane až na podzim). V současnosti také připravuje stavbu svého čtvrtého výrobního závodu nedaleko Berlína, v pořadí druhého mimoamerického (první se nachází v Šanghaji). První vozy by továrna s názvem Tesla Gigafactory 4 měla začít vyrábět příští rok.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments