Domů » Bleskovky » Tesco chystá vlastní smartphone, výbavou má konkurovat vlajkovým lodím

Tesco chystá vlastní smartphone, výbavou má konkurovat vlajkovým lodím

Mobilní byznys je pro společnost Tesco zjevně zajímavý, loni představila sedmipalcový tablet s názvem Hudl, který pro Tesco vyrobila společnost Archos, celkem bylo prodáno více než půl milionu tohoto zařízení, zejména ve Velké Británii. První generace tabletu byla prodávána za 119 liber, což je v přepočtu zhruba 4 000 Kč, druhá generace má pokračovat v agresivní cenové strategii. V letošním roce má přijít nejen nástupce tohoto tabletu, ale i první chytrý telefon se značkou Tesco.

 
První generace tabletu Tesco Hudl

Tyto informace potvrdil ředitel společnosti Philip Clarke v rozhovoru pro BBC Radio. Podle jeho slov má být i mobilní telefon nabízen za velice atraktivní cenu, má ale cílit především na nejnáročnější zákazníky. Jeho přímými konkurenty mají být Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 nebo HTC One (M8). Na obou novinkách má běžet operační systém Android s návazností na některé služby, které Tesco poskytuje, například hudební a video služba Blinkbox, Tesco Direct nebo online nakupování. Kromě toho plánuje Tesco v tomto roce přijít se spuštěním bankovních služeb, ovládaných mobilním telefonem.

  

Tesco má patrně zájem kráčet ve šlépějích amerického Amazonu, který prodává pod svým jménem tablety Kindle Fire, multimediální centrum Fire TV a v letošním roce se chystá uvést i svůj chytrý telefon s přímou návazností na svůj vlastní ekosystém služeb. Tablet Tesco Hudl 2 má přijít v září letošního roku, chytrý telefon pak do konce roku, patrně před vánoční sezonou. Jeho dostupnost bude v počátcích nejspíše omezena na území Velké Británie, uvidíme, zdali se rozšíří i na ostatní trhy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To jsem na ně zvědav. Android bez přidané hodnoty Google Play Services je ještě hloupější než kdy byl Windows Phone 7…

  2. Hm, kvalita Tesco value. To bude bomba. Asi jako Tesco špekáčky z těch nejvybranějších kuřecích pařátků. No nekup to.

  3. Martin P. (neregistrovaný)

    Takové prohlášení mě přijde opravdu směšné. Tesco, Wallmarkt, JuliusMeinl a jiné super-markety rozhodně nejsou spojovány s kvalitou.

    To že uvedou levný smartphon ano to beru ale kvalitní určitě ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).