Temelín do kapsy: Samsung Galaxy M62 nadchne 7 000mAh baterií

galaxy m62 2

Samsung chystá premiéru „nového“ smartphonu střední třídy, jehož hlavním prodejním argumentem bude výdrž na jedno nabití. Telefon se bude na globálním trhu jmenovat Galaxy M62, i když indičtí uživatelé jej už nějakou znají pod označením Galaxy F62.

galaxy m62

Galaxy M62: Temelín do kapsy

Samsung Galaxy M62 podle oficiálních upoutávek vypadá úplně stejně jako Galaxy F62, takže se dá předpokládat i stejná nebo velmi podobná výbava. Telefon patrně dostane 6,7“ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, čipset Exynos 9825 (pohání například smartphony řady Galaxy Note 10), 6/8 GB RAM a 128GB vnitřní paměť.

galaxy

Hlavním tahákem tohoto telefonu však má být výdrž, kterou zajistí gigantická 7 000mAh baterie. I kvůli ní telefon váží 218 gramů, ovšem po 33 hodinách nepřetržitého přehrávání videa mu to rádi odpustíte. O dobíjení akumulátoru se v případě Galaxy F62 stará 25W USB-C nabíječka.

Galaxy M62 dále dostane do vínku čtyři fotoaparáty vzadu (hlavní 64 Mpx, širokoúhlý 12 MPx, makro 5 Mpx, hloubkový 5 Mpx), 32Mpx selfie kamerku, čtečku otisků na boku a sluchátkový jack. Telefon požene kupředu Android 11 s nejnovějším prostředím One UI 3.1.

galaxy m62 3

Zatímco řadu Galaxy F u nás Samsung neprodává, globální varianta Galaxy M62 by do našich končin zavítat mohla.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku