Sledujte nás na YouTube

Technologie Scalado: Netradiční úpravy fotografií v chytrých telefonech

Společnost Scalado se specializuje na vývoj nejrůznějších technologií, které pomáhají vylepšovat fotografie. Jejich poslední novinky cílí především na uživatele chytrých telefonů.

Švédská společnost Scalado od svého založení v roce 2000 přišla s řadou patentů, týkajících se jak pořizování a úpravy, tak i zobrazování fotografií. Mnozí z vás některé z jejich technologií užíváte a nebo jste je již používali. To zasahuje i mimo sféru chytrých telefonů. V číslech se jedná o více než miliardu mobilních zařízení a roční nárůst je plánován na půl miliardy. Seznam inovací jmenované společnosti se nedávno rozšířil o Rewind Showcase a Remove Showcase. Ty společně s připravovanou, funkcemi našlapanou aplikací pro Android značně rozvířily vody mobilní fotografie. Pojďme si teď povědět proč.

Všichni víme, jak těžké je pořídit dobrou, natož perfektní, skupinovou fotografii. Právě to se snaží nabídnout Scalado Rewind. Zařízení pořídí sérii snímku, uživatel vybere, co se mu zamlouvá, a samotná aplikace se již postará o zbytek.

Vyfotit si nějakou památku, aniž by nám celou scenérii někdo nenarušoval, také bývá značně problematické. Tady by odpovědí mohlo být Scalado Remove. Aplikace na zakladě několika pořízených snímků vybere objekty v pohybu a vy si poté pouhým tapnutím vyberete, které má vyretušovat.

Ve stálém vývoji se nachází fotografická aplikace, která nabídne i další funkce. Jmenujme například HDR (High Dynamic Range), Zero Shutter Lag, LowLight nebo Sweep Panorama. S jejich pomocí bez jakékoli prodlevy pořídíme snímky o vysokém kontrastu i ve špatných světelných podmínkách a se sweep panorama zachytíme panoramatickou fotografii jedním ladným pohybem.

  

Webové stránky se bohužel nevyjadřují jasně o tom, zda-li se dočkáme samostaných aplikací, nebo budou tyto funkce distribuovány výrobcům prostřednictvím SDK a k nám se dostanou již předinstalované v zařízeních. Možná se to dozvíme na letošním Mobile World Congressu, kde bude Scalado své produkty prezentovat a my tam samozřejmě nemůžeme chybět.

Tip: Sledujte živé zpravodajství z barcelonského Mobile World Congressu, k dispozici je i samostatný RSS výstup.

A co si myslíte vy? Dostane se k nám aplikace jako tomu bylo již v případě Symbianu a budou všechny funkce tak inovativní a vyladěné, jak výrobce proklamuje?

Zdroj: Scalado

Jiří Hanč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *