TCL potvrdilo akvizici značky Palm: Nové modely vzejdou z crowdfundingové kampaně

V první den letošního roku jsme vás informovali o tom, že čínská skupina TCL, stojící například za výrobou telefonů pod značkou Alcatel OneTouch, patrně od HP koupila práva na užívání značky Palm. Tato informace byla nyní oficiálně potvrzena tiskovou zprávou, avšak cena akvizice zatím zveřejněna nebyla.

   

TLC zakládá novou společnost Palm Inc. se sídlem v kalifornském Silicon Valley, která bude značku Palm vlastnit a nakládat s ní. Společnost bude plně podporována aktivy TCL, přičemž o budoucích projektech má rozhodnout komunita fanoušků v největší kolektivně financované kampani v tomto odvětví. Časový harmonogram nových projektů značky Palm má být oznámen později. Jsme zvědaví, zda se TCL podaří udělat z Palmu opět silného výrobce chytrých kapesních zařízení nebo bude pouze jedním z mnoha.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tomáš (neregistrovaný)

  Není to spíš crowdfundingová kampaň? Vrány by toho asi moc dohromady nedaly.

 2. Velda (neregistrovaný)

  Že by konečně mělo BB opět nějakého konkurenta? :-) Předpokládám teda, že půjde právě o klávesnicové telefony, když webOS už není ani u HP, ale u LG… :-)

  Moje tajné přání: že by konečně nějaká náhrada za Xperii (mini) pro? :-)

 3. tom4as (neregistrovaný)

  Do tej istej rieky sa dvakrát vstúpiť nedá. Palm bol len jeden a skončil s koncom palmOS resp. webOS. Je mi ľúto, že kedysi tak slávna značka s najväčšou pravdepodobnosťou skončí ako ďalší z mnoha android mobilov a tiež sa obávam, že na nejakú hardvérovú klávesnicu môžeme zabudnúť.

  • uni (neregistrovaný)

   Je to tak, měli neskutečně šikovné lidi, dle mě jich několik točili v Apple, kde je dost navazujících věcí. Bohužel po vzoru jiných Amerických společností si neviděli přes pupek a ignorovali zbytek světa. Ne náhodou skončili jak skončili, je jich tam více se stejným osudem.

   Jak jsem psal jinde, Tréo 650 svého času definovalo trh. A jsou tam i jiné legendární kousky, T3, m515, Treo 180 (sorry příp. za m nepřesná označení, sypou z hlavy).

 4. Kukolar (neregistrovaný)

  No Palm Pre 4 s webOS by som vzal v pohode hned

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *