Domů » Bleskovky » Takto mohl vypadat první iPhone: podívejte se na rozsáhlou galerii prototypů

Takto mohl vypadat první iPhone: podívejte se na rozsáhlou galerii prototypů

Soudní spor Applu se Samsungem stále nekončí, korejská společnost je od roku 2011 popotahována za to, že se její smartphony významně podobaly dřívějším iPhonům, čímž došlo k porušení několika jablečných patentů. Aby bylo dokázáno, kdo koho kopíroval a kdo vymyslel „obdélník“ dříve, obsahují dokumenty předložené soudu i spoustu zajímavých skutečností, aktuálně vyplavaly na povrch fotografie renderů prototypů vůbec prvního iPhonu. Pojďme se tedy podívat, jaké návrhy v Apple zvažovali, a jak mohl iPhone původně vypadat.

iphone-17

Z obrázků je patrné, že první iPhone mohl mít zkosené hrany, přísně obdélníkový půdorys či proměnnou tloušťku těla, ve všech případech však čelní stranu vyplňoval na tehdejší dobu velký displej s kapacitní dotykovou plochou. Pokud se chcete podívat na kompletní fotogalerii včetně CAD schémat a skic, navštivte stránky All Things D,.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Hlavně že před iPhonem bylo takových zařízení několik… Ale to soudu i Applu asi uniklo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).