Takto má vypadat HTC U: bez hardwarových tlačítek a 3,5mm konektoru

Společnost HTC letos představila smartphony U Play a U Ultra, přičemž za rohem má být ještě model HTC U, známý pod kódovým označením Ocean. Tento telefon má být novou vlajkovou lodí tchajwanské společnosti, přičemž v konkurenci má zaujmout především úplnou absencí hardwarových tlačítek. Kromě dotykového displeje mají ovládání telefonu zajišťovat dotykové senzory umístěné po obvodu telefonu. Jak má HTC U vypadat, odhaluje server SlashGear.

Není sice obvyklé, že první únik vzhledu chystaného telefonu je hned kvalitní render ze všech stran, na druhou stranu, HTC U má být podle posledních spekulací představeno již tento měsíc. Telefon má mít stejně lesklá záda, jako jeho „účkoví“ sourozenci, stejně tak s nimi bude sdílet absenci 3,5mm konektoru na sluchátka – drátová konektivita bude kompletně spočívat na bedrech USB-C konektoru umístěném mezi dvěma mřížkami pro reproduktory na spodní straně zařízení.

ewe2
Výbavu HTC U potvrzuje i záznam v benchmarku AnTuTu

HTC U má dostat 5,5palcový Quad HD displej, který bude obklopen vcelku standardními rámečky, tudíž v této oblasti se o konkurenci Samsunugu, LG či Xiaomi jednat nebude. Telefon má pohánět nejnovější Qualcomm Snapdragon 835 se 4 GB RAM, ve výbavě pak nemá chybět 12Mpx hlavní fotoaparát, 16Mpx selfie kamerka, a nová nadstavba Sense 9 UI překrývající Android 7.1.1 Nougat.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku