TOPlist

Takto bude vypadat Xperia 1 V. Výbava má být opět královská

Xperia 1 V 4
  • Xperia 1 V se odhaluje ze všech stran
  • Zvenku bude podobná loňskému modelu, největší změny se odehrají uvnitř

I v letošním roce se dočkáme smartphonů od Sony, přičemž prvním z nich by měla být vlajková loď Xperia 1 V. Před nedávnem se na internetu objevila první fotografie části zad, nyní se k nám dostávají 3D CAD rendery celého telefonu. Přestože se nejedná o oficiální materiály, měla by být podoba chystaného telefonu věrná, neboť @onleaks má v tomto ohledu vysokou přesnost.

Xperia 1 V si ponechá hubený tvar svých předchůdkyň, japonskému výrobci se prý dokonce podaří zmenšit celkovou velikost těla, a to při zachování úhlopříčky displeje. Opět má být nasazen plochý 6,5″ zobrazovač, do kterého nebude zasahovat žádný výřez – pro selfie kamerku stále bude vyčleněn proužek nad displejem. Telefon má mít v půdoryse 161 × 69,3 mm, což je o 4, respektive 2 milimetry méně než u minulé generace. Jen tloušťka má nepatrně narůst z 8,2 na 8,5 milimetrů.

Boky mají být ploché. V pravém z nich najdeme jednak čtečku otisků prstů v zamykacím tlačítku a také mechanickou spoušť fotoaparátu. Ta bude obsluhovat tři samostatné kamerky nacházející se ve vyčnívajícím oválu na zádech. Oproti loňské konfiguraci 3 × 12 megapixelů Sony údajně v letošním roce provede změnu u širokoúhlého fotoaparátu, u kterého má narůst rozlišení na 48 megapixelů. Oproti minulým modelům Sony údajně vynechá ToF senzor a laserové ostření.

Srdcem zařízení bude nepochybně mobilní procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který by mohl být spárován až s 16 GB RAM. Milovníky hudby a hraní her rovněž potěší přítomnost 3,5mm sluchátkového portu, který je dnes u vlajkových telefonů raritou. Doprovázet jej bude USB-C sloužící k dobíjení 5000mAh baterie.

Termín odhalení Xperie 1 V je v tuto chvíli neznámý. Můžeme se dočkat už za dva týdny v rámci veletrhu MWC, ovšem Sony je známé velkým rozestupem mezi odhalením a zahájením prodeje. Je tedy možné, že i v takovém případě se nová vlajková Xperia dostane na pulty obchodů až těsně před letními prázdninami.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku