Domů » Bleskovky » Takhle vypadají 108Mpx fotografie z futuristického Xiaomi Mi Mix Alpha

Takhle vypadají 108Mpx fotografie z futuristického Xiaomi Mi Mix Alpha

Společnost Xiaomi včera představila konceptuální smartphone Mi Mix Alpha, který je v mnoha věcech neobvyklý. Nejenže je prakticky celý obalený displejem, kromě toho zaujme fotoaparátem s neskutečným rozlišením 108 megapixelů. Xiaomi na vývoji tohoto fotoaparátu spolupracovalo se Samsungem, krátce po představení novinky se pochlubilo prvními snímky pořízenými tímto fotoaparátem.

mi alpha 1

Mi Mix Alpha by měl být schopen za dobrých světelných podmínek fotit v nativním rozlišení, za zhoršeného osvětlení potom sáhne k technologii slučování informací ze sousedních 4 pixelů.

mi alpha 4

Díky vysokému rozlišení bude fotoaparát schopný velmi detailních digitálních výřezů, a bude tak mnohdy suplovat sekundární „zoomovací“ kamerku s dvojnásobným přiblížením.

mi alpha 5

Oproti sekundární kamerce bude hlavní snímač těžit z nižší světelnosti objektivu, tudíž pro pořizování přiblížených snímků za zhoršeného osvětlení bude patrně vhodnější.

mi alpha 2

Doufáme, že si Xiaomi tento fotočip neschová pouze pro Mi Mix Alpha, ale že se s nám v budoucnu setkáme i v dalších telefonech, např. v jarním vlajkovém modelu Xiaomi Mi 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).