Takhle bude vypadat Galaxy Note 9. Dočkáme se výrazných změn?

Dosáhly smartphony od Samsungu svého pomyslného vrcholu? Mezi Galaxy S8 a S9 se příliš změn neodehrálo, a stejně tak se nemá od svého předchůdce výrazně lišit ani chystaný Galaxy Note 9, tedy alespoň v oblasti designu. Jak bude vypadat, odhalují následující 3D CAD rendery.

Změny hlavně na zádech

Galaxy Note 9 má disponovat prakticky stejným 6,3″ AMOLED displejem s QuadHD+ rozlišením a poměrem stran 18,5:9. Díky úpravám tloušťky rámečků má být telefon o pár desetin milimetrů nižší a širší; jeho půdorysné rozměry mají být 161,9 × 76,3 mm, tloušťka pak 8,8 mm. Do těla zařízení se údajně vejde větší baterie s kapacitou 3 850 mAh, což je o 550 mAh více než měl loňský model.

Největší designová změna se odehraje na zádech, z vodorovného obdélníkového fotomodulu bude „vyhoštěna“ čtečka otisků prstů, která zaujme novou pozici o něco níže uprostřed. Na spodní straně jsou patrné všechny důležité prvky – konektor USB-C, 3,5mm jack na sluchátka, hlasitý reproduktor a šachta pro vložení pera S Pen.

Galaxy S9+ s větším displejem a stylusem

Právě S Pen a mírně větší displej budou největšími rozdíly oproti Galaxy S9+; v ostatní výbavě budou tyto telefony zcela totožné – očekáváme kombinaci čipsetů Samsung Exynos 9810 a Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a až 256GB vnitřního úložiště.

Premiéra Galaxy Note 9 se letos údajně odehraje již 9. srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Marek Studnička (neregistrovaný)

  Paráda

 2. Carda (neregistrovaný)

  Je tam velká změna a to že vypadá stejně jako 8čka :-D

 3. Martin (neregistrovaný)

  Nic moc tedy, hloupě umístěná čtečka, a nevzhledné umístění čoček-blesku- a sensoru.

 4. radekkc (neregistrovaný)

  Mám note8 a velká spokojenost na několik let, note9 se mi designově moc nelíbí zadek je moc chudý a nevýrazný.

 5. Pavel (neregistrovaný)

  Naprosto nevhodné rozmístění součástek ( střev ) které mohou způsobit špatné vyvážení telefonu na levou stranu a tím vytváří závislost ke straně pravé, což může způsobit pád telefonu nahoru !

  • Jasně. Podle obrázku zevnějšku poznáš jak to mají přesně uvnitř a kde bude těžiště ????

   • Nechápu proč vůbec vydávají Note 9. To si tu devítku měli nechat na další rok a přijít s většími změnami, než tyhle kosmetické úpravy.

   • Pavel (neregistrovaný)

    Pokud nepoznáš podle počasí venku, špatné rozložení součástek uvnitř telefonu, jsi amatér. ???? A pokud nepoznáš pokus o vtip, jsi ztracený. ???? Trochu Tě vrátím na zem – věci nepadají nahoru … ????

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *