Domů » Bleskovky » Tajemství dvou fotoaparátů u nového HTC One prozrazeno: K čemu budou sloužit?

Tajemství dvou fotoaparátů u nového HTC One prozrazeno: K čemu budou sloužit?

To, že bude mít nová vlajková loď HTC dva fotoaparáty je známé již delší dobu, prozatím však nebylo jasné, k čemu jí budou sloužit. Spekulovali jsme, že by mohl tchajwanský výrobce použít podobnou technologii jako společnost Corephotonics, jejíž dvoučočkový fotoaparát dokáže využít různých ohnisek dvou čoček k plynulému bezztrátovému přibližování obrazu. Díky brožuře, která unikla australskému operátorovi Telstra máme již v situaci jasno.

   

Fotoaparát nové vlajkové lodě, která je v tomto dokumentu nazvána The All New HTC One (M8), je nazýván Duo Camera a má přinést lepší kvalitu fotografií pořízených za nízkého osvětlení. Kromě toho umožní použít efekt bokeh, což je zaostření na zvolený fotografovaný objekt, přičemž jeho okolí zůstane rozmazané. Narozdíl například od aplikace Nokia Refocus však tohoto efektu nedosahuje pořizováním série snímků, které jsou posléze spojeny v jeden, výsledky mají být díky dvěma čočkám mnohem lepší.

   

Zároveň má být tento dvoučočkový fotoaparát schopen tvořit 3D efekty, prozatím nevíme, zdali se bude jednat o klasické 3D snímky a videa nebo HTC přijde s ještě širším využitím. S 3D obrazem a videem již HTC experimentovalo v modelu HTC Evo 3D (recenze), nicméně výsledky byly rozporuplné.

 

Stále bohužel neznáme další podrobnosti jako rozlišení fotoaparátu, přítomnost optické stabilizace a další detaily. S jistotou však můžeme podle informací v brožuře říct, že The All New HTC One bude mít 5 palcový displej s Full HD rozlišením, zvukovou technologií Boom Sound a možnost probudit telefon dvojím poklepáním na displej. Jeho cena na australském trhu bude stanovena na 840 AUD, což je v přepočtu cca 15 000 Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Matt (neregistrovaný)

    „umožní použít efekt bokeh, což je zaostření na zvolený fotografovaný objekt, přičemž jeho okolí zůstane rozmazané“

    Pane Karásku, zjistěte si prosím, jaký pojem používáte. Vámi popisovaný jev se nazývá hloubka ostrosti. Bokeh je sice součástí hloubky ostrosti, jeho význam je ale jiný. Jako bokeh se označuje dojem nebo vzhled, který vytvářejí předměty na fotografii, které jsou mimo hloubku ostrosti.

    Bohek v podstatě dokáže vytvořit jakýkoliv telefon, který je schopen zachytit nějakou úroveň hloubky ostrosti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).