Tablety Samsung Galaxy Tab S druhé generace odhalují svoji výbavu

Druhá generace prémiových tabletů od Samsungu přijde podle posledních zpráv opět ve dvou úhlopříčkách displeje, vzhledem ke změně poměru stran na 4:3 však budou úhlopříčky oproti minulé generaci mírně odlišné – 9,7 a 8 palců. Server SamMobile zveřejnil první informace o tom, jakou výbavu chystané novinky ve svých ultratenkých tělech ponesou.

  

Rozlišení displejů má u obou modelů poklesnout z 2 560 × 1 600 pixelů na 2 048 × 1 536, což znamená v případě většího kusu jemnost displeje 291 ppi. Pixely by tam měly být stále na první i druhý pohled nezřetelné. Výkonovou stránku věci má podle zdroje SamMobile obstarávat vlastní čip Exynos 5433, který je obsažen například v Samsungu Galaxy Alpha. Korejský výrobce ale možná nakonec sáhne po novějším Exynosu 7420, už je kvůli podpoře 64bitových instrukcí v Androidu 5.0.2, který má být na nových tabletech nainstalován.

 
Samsung Galaxy Tab S první generace 

Velikost operační paměti se má zastavit na 3 GB, vnitřní úložiště o kapacitě 32 GB má být rozšiřitelné paměťovou kartou do velikosti 128 GB. Chybět nemá ani slot na SIM kartu, díky které bude možné užívat si rychlých dat na sítích LTE Cat. 6. Hlavní fotoaparát má disponovat rozlišením 8 megapixelů, čelní kamerka pro videohovory má nabídnout 2 megapixely.

 
TIP: Přečtěte si naši recenzi Samsungu Galaxy Tab S 8.4

Menší model má ve svém těle o rozměrech 198,2 × 134,5 × 5,4 mm a hmotnosti 260 gramů ukrývat 3 580mAh baterii, desetipalcový kousek má mít při stejné tloušťce půdorysné rozměry 237,1 × 168,8 mm a hmotnosti 407 gramů 5 870mAh baterii. V obou případech má být minimálně rámeček vyroben z kovu. K představení nových tabletů by mělo dojít někdy v polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. uni (neregistrovaný)

    Nějak nevím, jestli je to telefonující nebo nikoli?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *