Domů » Bleskovky » Tablet Nexus 8 má údajně vyrobit HTC, premiéra je naplánována na léto

Tablet Nexus 8 má údajně vyrobit HTC, premiéra je naplánována na léto

Ve výrobě tabletů Google dosud spolupracoval především s Asusem a v případě Nexusu 10 také se Samsungem. Obě tyto značky dodávají obdobná zařízení na trh i pod vlastním jménem, což ovšem rozhodně neplatí pro HTC, jehož pokus jménem Flyer skončil před třemi lety prodejním neúspěchem a výrobce se od té doby zaměřuje pouze na chytré telefony (stojí mimo jiné i za výrobou úplně prvního smartphonu řady Nexus, modelu One, vycházejícího z HTC Desire).

 
Vrátí se HTC pod záštitou Googlu na trh s tablety? Na snímku neúspěšný model Flyer z roku 2011

Nové informace nicméně hovoří o tom, že chystaný osmipalcový Nexus 8 by mělo vyrábět právě HTC. Google údajně chce s tchajwanským výrobcem spolupracovat kvůli změně designového směru a dosavadní partner Asus do budoucna chce prodávat tablety především pod vlastní značkou. Konkrétní informace o zařízení jsou v tuto chvíli pod rouškou tajemství, což ostatně platí i pro datum představení. Buď se dočkáme ještě koncem června na konferenci Google I/O, nebo až koncem léta.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. Nepsalo se o tom, že google se značkou nexus končí?

  • Vzhledem k tomu, že kolují i zvěsti o lowend Nexusu, tak nevím. Hlavně doufám že nebude!

  • David Podzimek

   Psalo se, že letos bude poslední řada:)

 2. Radši bych Nexus od Asusu než HTC..

  • Já myslím, že je to v zásadě jedno, návrh stejně dělá nebo schvaluje Google, tyhle společnosti jsou jen něco, co v dané továrně zadá výrobu.

   Snad jen jediné, že tady „hrozí“ SLCD a víme, jaký kolem nich vládne bordel a výsledek je tvrdě neodhadnutelný. Zde by skutečně Asus byl lepší zárukou.

  • Co to zase je, že hrozí SLCD? Lepší displej těžko seženeš.

  • Geary: Tak chce min. rozlišovat generaci SLCD, že… A jak ukazuje Sony Z Mini, ani to není zárukou….

  • Ale htc s displeji nikdy problemy, jako Sony nemelo, aspon si to nepamatuju. Jediny, na co si pamatuju, je nahrazeni amoledu elcedeckem. Od htc one x patri displeje u vlajkovych lodi htc vzdy k tem nejlepsim.

  • Já se nehádám, 5″ SLCD3 (až 3ka) jsou špička. To ale neznamená, že je (není) to u HTC standard pro komplet portfolio. A u tabletu? Bůh ví… Kdo ví, co se stane, najednou se objeví jakesi SLCD4 a začne pátrání, co to zase je a proč to nemá aspoň parametry předešlé generace…. Současný stav u Asusu je více než uspokojivý a nevím proč mám pocit, že HTC to tak úplně nevylepší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).