Tablet Nexus 8 má údajně vyrobit HTC, premiéra je naplánována na léto

Ve výrobě tabletů Google dosud spolupracoval především s Asusem a v případě Nexusu 10 také se Samsungem. Obě tyto značky dodávají obdobná zařízení na trh i pod vlastním jménem, což ovšem rozhodně neplatí pro HTC, jehož pokus jménem Flyer skončil před třemi lety prodejním neúspěchem a výrobce se od té doby zaměřuje pouze na chytré telefony (stojí mimo jiné i za výrobou úplně prvního smartphonu řady Nexus, modelu One, vycházejícího z HTC Desire).

 
Vrátí se HTC pod záštitou Googlu na trh s tablety? Na snímku neúspěšný model Flyer z roku 2011

Nové informace nicméně hovoří o tom, že chystaný osmipalcový Nexus 8 by mělo vyrábět právě HTC. Google údajně chce s tchajwanským výrobcem spolupracovat kvůli změně designového směru a dosavadní partner Asus do budoucna chce prodávat tablety především pod vlastní značkou. Konkrétní informace o zařízení jsou v tuto chvíli pod rouškou tajemství, což ostatně platí i pro datum představení. Buď se dočkáme ještě koncem června na konferenci Google I/O, nebo až koncem léta.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

9 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Nepsalo se o tom, že google se značkou nexus končí?

 2. M.BoBo (neregistrovaný)

  Radši bych Nexus od Asusu než HTC..

  • uni (neregistrovaný)

   Já myslím, že je to v zásadě jedno, návrh stejně dělá nebo schvaluje Google, tyhle společnosti jsou jen něco, co v dané továrně zadá výrobu.

   Snad jen jediné, že tady „hrozí“ SLCD a víme, jaký kolem nich vládne bordel a výsledek je tvrdě neodhadnutelný. Zde by skutečně Asus byl lepší zárukou.

  • Geary (neregistrovaný)

   Co to zase je, že hrozí SLCD? Lepší displej těžko seženeš.

  • uni (neregistrovaný)

   Geary: Tak chce min. rozlišovat generaci SLCD, že… A jak ukazuje Sony Z Mini, ani to není zárukou….

  • Geary (neregistrovaný)

   Ale htc s displeji nikdy problemy, jako Sony nemelo, aspon si to nepamatuju. Jediny, na co si pamatuju, je nahrazeni amoledu elcedeckem. Od htc one x patri displeje u vlajkovych lodi htc vzdy k tem nejlepsim.

  • uni (neregistrovaný)

   Já se nehádám, 5″ SLCD3 (až 3ka) jsou špička. To ale neznamená, že je (není) to u HTC standard pro komplet portfolio. A u tabletu? Bůh ví… Kdo ví, co se stane, najednou se objeví jakesi SLCD4 a začne pátrání, co to zase je a proč to nemá aspoň parametry předešlé generace…. Současný stav u Asusu je více než uspokojivý a nevím proč mám pocit, že HTC to tak úplně nevylepší.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *