Domů » Bleskovky » SyncPhone: Na Indiegogo se rodí 5,4″ telefon s desktopovými Windows 10 a 8 GB RAM

SyncPhone: Na Indiegogo se rodí 5,4″ telefon s desktopovými Windows 10 a 8 GB RAM

Intel Compute Stick, Asus VivoStick či Magic Stick. To je jen krátký výčet tyčinek s velikostí většího flash disku, v jejichž útrobách se ukrývá plnohodnotný počítačový hardware. Bylo jen otázkou času, kdy se někdo pokusí k těmto minipočítačům připojit baterii a dotykový displej smartphonových rozměrů. První takový kousek vzniká na serveru pro kolektivní financování Indiegogo

 

Počítač v těle telefonu

Telefon se jmenuje SyncPhone a pokud se do konce roku podaří nastřádat cílovou částku 750 tisíc dolarů (asi 19,1 milionů korun), přijde na trh ve třech hardwarových konfiguracích. Všechny tři dostanou 5,4″ displej, texturované hliníkové tělo s výklopným stojánkem, USB typu C a podporu sítí LTE. Na ostatní parametry se můžete podívat v tabulce níže.

  

Díky procesorům od Intelu mají být telefony distribuovány s plnohodnotnými Windows 10 pro počítače. Pochopitelně na 5,4″ displeji se počítačový systém bude cítit jako kanárek v kleci, z tohoto důvodu má přijít do hry stylus, který bude ve dvou nejvyšších konfiguracích zabudován přímo v těle telefonu.

Díky microHDMI konektoru má být navíc jednoduché připojit k telefonu externí displej a s pomocí bezdrátových periferií používat telefon jako plnohodnotný počítač. Tým vývojářů na Indiegogo navíc slibuje, že pokud se podaří nastřádat milion dolarů, přidá podporu pro dual boot s Androidem, za dva miliony má do hry vstoupit i systém Ubuntu.

  

A nyní trochu skepse

SyncPhone však zatím vůbec nemá jistou ani požadovanou částku 750 tisíc dolarů, peníze na kampaň přibývají doslova šnečím tempem. Důvody jsou jednoduché: Mladý tým třech snílků podle fotografií nepůsobí dosti věrohodně, a s despektem musíme bohužel pohlížet i na samotný telefon. Evidentně existuje pouze na několika renderech a o funkčním prototypu nelze vůbec hovořit.

   

O to směšněji působí předpokládané datum odeslání telefonu, stanovené na únor 2016. Stranou pak nechme fakt, že aplikace Telefon a Zprávy pro Windows 10 umí pracovat pouze se Skypem, a nikoliv s hovory v sítích operátorů.

  

Zkrátka a dobře, věříme, že takový smartphone je možné v současnosti vyrobit, avšak pro jeho existenci bychom neměli pochopení. Neuměl by standardní cestou telefonovat a posílat SMS, k ovládání by bylo nezbytné neustále operovat se stylusem a konečně výdrž na jedno nabití by se počítala v jednotkách hodin. Větší smysl nám dává Continuum od Microsoftu, ačkoliv o jeho smysluplném využití se dá také dlouze diskutovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments