Šikovný nápad: Superscreen udělá z každého smartphonu tablet

Na KickStarteru se objevil nový projekt, který může být pro mnoho fanoušků mobilních technologií velmi zajímavý. Superscreen je zjednodušeně řečeno tablet, jehož vnitřní hardwarová výbava je značně omezena; počítá totiž s tím, že o výkon se postará jakýkoliv smartphone, ať už s Androidem či iOS.

Výhodou tohoto řešení má být především cena, která je na KickStarteru stanovena 99 dolarů (asi 2 500 korun bez DPH). Za tyto peníze získáte IPS displej s rozlišením 2 560  × 1 600 pixelů, zabalený do těla s rozměry 241,8 ×172,5 × 7,9 mm. Na zařízení se dále nachází dvojice fotoaparátů s rozlišením 5 a 2 Mpx, USB-C konektor a stereoreproduktory. Uvnitř pak nalezneme základní čtyřjádrový procesor, 4 GB RAM a akumulátor s kapacitou 6 000 mAh, která má dodat energii na 12 hodin používání.

Jak to celé funguje?

To si výrobce představuje následovně – stáhnete si do svého smartphonu aplikaci Superscreen a „tablet“ s ní spárujete. Od této chvíle se bude obraz z telefonu zrcadlit na displej Superscreenu, a to bezdrátově na vzdálenost až 30 metrů. Toto řešení má kromě ceny i další výhody – pracujete ve známém prostředí svého smartphonu, nemusíte si pořizovat 2 datové SIM karty, a také se dá předpokládat, že tablet s takto omezenou výbavou nabídne i rozumnou hmotnost, byť výrobce ji na KickStarteru neuvádí. Bohužel kromě hmotnosti neznáme ještě další údaje, např. jaká vysoké je zpoždění obrazu na tabletu vůči smartphonu, což může výrazně znepříjemnit hraní dynamických her.

I přes tuto neznámou Superscreen zaznamenává velký úspěch, cílovou částku 50 tisíc dolarů nasbíral během první hodiny, v době psaní článku již měl na svém kontě osminásobek.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku