Domů » Bleskovky » Střípky z iOS 10: Rozlučte se s posuvníkem pro odemykání, přivítejte focení do RAW

Střípky z iOS 10: Rozlučte se s posuvníkem pro odemykání, přivítejte focení do RAW

Apple v pondělí představil novou verzi operačního systému iOS, která ve své desáté verzi přinese spoustu novinek. Apple jich na pondělní tiskové konferenci představil deset, preview systému pro vývojáře a stránky Apple odhalují další.

ios10

Focení do RAW

V nových API pro vývojáře byla nalezena možnost získávat z fotoaparátu surové snímky ve formátu DNG. Výchozí fotoaplikace sice prozatím tuto funkci nepodporuje, avšak do podzimu se může leccos změnit.

selfies1

Zdroj: GSMArena

Interaktivní notifikace i bez 3D Touch

Apple na své keynote představil interaktivní notifikace, které mají schopnost po silném stisku odhalit více detailů. Tato funkce využívá schopnosti 3D Touch, kterou disponují pouze iPhony 6s a 6s Plus, Apple nicméně slibuje, že v budoucích beta verzích systému bude tato novinka zpřístupněna i pro další zařízení bez 3D Touch. Jakým způsobem se budou notifikace rozbalovat, je však zatím neznámé.

iOS-10-rich-notifications-800x783

Zdroj: MacRumors

Sbohem odemykání posuvníkem

S iOS 10 skončí jedna funkce, která byla součástí mobilního jablečného systému od prvopočátku – odemykání telefonu softwarovým posuvníkem. To nově nahrazuje home button, kterým se bude odemknutí nově potvrzovat (pokud nepoužijete čtečku otisků prstů). Pro gesta na zamykací obrazovce jsou připraveny jiné funkce – tažení vlevo otevře fotoaparát, tažení vpravo otevře centrum s widgety.

iOS-lock-screen-changes

Zdroj: PhoneArena

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tomáš (neregistrovaný)

    tos nám toho napsal kemo, není škoda místa na webu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).